Wpis z mikrobloga

Czy w tym zapyzialym bantustanie (#niemcy) da się jakoś ogarnąć sprawnie działający internet? Przecież to jest dramat, na zewnątrz chodzi jakby chciał a nie mógł, w budynkach zanika zupełnie a nawet na hotelowym wifi ledwo działa wideorozmowa na messengerze i co chwila są przycinki, pikseloza a samo nawiązanie połączenia trwa kilka minut xD

#technologia #bekazpodludzi #podroze
  • 11
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: Mieszkam na wiosce 40 kilometrów od Rostocku i 5g chodzi o wiele szybciej niż 5g w centrum Szczecina czy Poznania. Na 200 kilometrach trasy do Berlina net mi znika praktycznie na moment. Tak więc nie wiem na jakim zadupiu Ty mieszkasz.
  • Odpowiedz
@fishery @szejk_wojak
Mieszkasz w byłych DDRach więc się nie dziw, to ta sama z historia co w Polsce. Wszystko było budowane od nowa jak w PL dlatego dobrze działa, cały zachód musi modernizować swoją infrastrukturę. Mieszkam 11km od Hamburga na wiosce która byśmy określili sypialnia HH, max mogę mieć 16mb realnie mam 11 place 35€/msc za takie gówno. Jadąc przez las skrótem do miasta nie ma zasiegu, brak infrastruktury masztów, światłowodów. Niemcy
  • Odpowiedz
@Gasikfps: Mam małą firmę, dom i święty spokój na typowej niemieckiej wiosce gdzie w piątek po południu zamiata się drogę przed swoim domem;)
Zaś o poglądach tu nikt zbytnio nie dyskutuje: średnia wieku taka że większość mieszkańców po cichu marzy że ich führer zmartwychwstanie;)
  • Odpowiedz
@fishery zazdroszczę Mirek. Ja tu z narzeczona od 5 lat, od 2 mamy małego dzika ale samemu to ciężko czasem. Dziadki to jest skarb naprawdę. Czasami myślimy czy nie wrócić lub chociaż bliżej granicy się znaleźć żeby do dziadków było bliżej. Jedni są w Szczecinie drudzy w Bydgoszcz. Kiedyś myśleliśmy o Neubrandenburg ale zaczynać od nowa to trochę strach.
  • Odpowiedz
250 Mbps za 45 euro w Ruhrgebiet, downtime to jakies 30 minut przez ostatnie 3 lata. Ale siec komorkowa jak sie jedzie przez Niemcy zachodnie to dramat, chociaz i tak troche lepiej niz kilka lat temu. No i w koncu udalo mi sie zaplacic za zakupy smartwatchem. /s
  • Odpowiedz
  • 1
Tak więc nie wiem na jakim zadupiu Ty mieszkasz.


@fishery: na zadupiu pod Stuttgartem w silnie uprzemysłowionym regionie xD

Niemcy cyfrowo można naprawdę brać za 3 świat i to powie każdy który mieszka na terenach byłej RFN


@Gasikfps: no jest chyba tak jak piszesz chociaż w markecie zapłaciłem dziś zbliżeniowo (!) Telefonem (!!!) co jeszcze parę lat temu było nie do pomyślenia xD
  • Odpowiedz
@Gasikfps W Rostocku i okolicach jest sporo pracy zwiazanej z turbinami wiatrowymi plus pare fabryk zwiazanych z produkcja maszyn/czesci do stoczni itd.
Oczywiscie mniej jak w RFN, ale jakies propozycje z tamtych kierunkow dostawalem.
  • Odpowiedz
  • 1
@szejk_wojak: poczekaj aż pojedziesz gdzieś pociągiem - można się poczuć jak w skansenie, gdy telefon ciągle zrzuca na GSM i masz internet po EDGE
  • Odpowiedz