Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że kiedyś ludzie latali na księżyc i są jakieś stacje kosmiczne, a ludzie z spacex dostają euforii gdy ich rakieta nie wybucha, a później i tak wybucha tylko że później i wszyscy mówią że to sukces? XD

#spacex
  • 11
@janciopan: ale co Ty gościu za głupoty opowiadasz. Zobacz sobie jak zmieniło się Starbase w przeciągu kilku lat - od latającego silosa po gigantyczny statek kosmiczny. Progres jest ogromny jak i same tempo rozwoju, to nie jest kolejna nowa rakieta, tylko pełnoprawny statek kosmiczny, przecież nie zaprojektują tego wszystkiego w rok, to nie nowy passat
@texas-holdem: sorry ciągle mi się myli a od kiedy nie dostaje powiadomień na YT o startach to czuje się inaczej
w każdym razie nawet oglądalność spadła bo oglądać 100 raz jak ląduje na barce to już nuda, jeszcze FH coś tam ma oglądalność ale dożyjemy czasu gdy każdy będzie rzygał że znowu starship leci
@eSUBA94 Wyobraź sobie, że ludzie na lotnisku z aparatami się czają. Specjalnie urlop biorą, jadą 500 km bo Dreamliner startuje. Jeszcze 10 lat i tak będziemy to odbierać.
@sickonce: jeśli chodzi o loty kosmiczne spacex to w skali całego stanu a co dopiero kraju nic dziwnego że zawsze są tam tłumy, mimo że znudziły mi się starty w necie sam bym na żywo podjechał

a ci od dreamlinerów itp. to typowi spotterzy albo pasjonaci lotnictwa, ja się odnosiłem do szarych ludzi że transmisje lotów starshipa będą nudne - było nawet tak z programem apollo gdzie 16 i 17 lot
ludzie z spacex dostają euforii gdy ich rakieta nie wybucha, a później i tak wybucha tylko że później i wszyscy mówią że to sukces? XD


@janciopan: przeciętna rakieta pierwszego stopnia po osiągnięciu punktu separacji po prostu spada i spala się w atmosferze. Wszystko dodatkowe jest ekstremalnie ekscytujące dla konstruktorów jak i fanatyków rakiet. Mamy póki co jedyną wyjątkową rakietę Falcon 9, która robi coś innego.