Wpis z mikrobloga

ja pierdziele. nie mogę otworzyć tego co tam zatyka odpływ. zawsze wystarczyło przekręcić to coś okrągłe, w prawo lewo i się otwierało/zamykało. a coś się wczoraj stało, ze nie da się otworzyć. próbowałam jakimś nożem podważyć z całej siły i nic. myslalam, ze przez noc spłynie a nie spłynęło.
co tam się #!$%@? i dlaczego nie otwiera się i jak to otworzyć/odetkac samodzielnie?
#kiciochpyta #majsterkowanie #hydraulika #hydraulik #pomocy
crazykokos - ja pierdziele. nie mogę otworzyć tego co tam zatyka odpływ. zawsze wysta...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@crazykokos: ej no jak wynajmowane to niech właściciel się buja z tym. Pewnie padł mechanizm, czy sama linka, i tak będzie pewnie do wymiany. szkoda ryzyka że rozwalisz coś więcej.
  • Odpowiedz
@crazykokos: wylej wodę ręcznie naczyniem. Weź przepychaczkę gumowa do odpływów. Zakryj zamknięty korek gumą przepychaczki, naciśnij, wypuszczając powietrze i energicznie podnieś, próbując odessać korek. Za którymś razem powinien się otworzyć i unieść w górę.
  • Odpowiedz
@crazykokos: No brawo :) Teraz do posprzątaj pod spodem najpierw, będzie milej sprawdzać dalej. Trzeba obejrzeć jak wygląda mechanizm za pokrętłem i na dole przy odpływie, próbować kręcić i zobaczyć czy coś widać
  • Odpowiedz
@crazykokos: Sprawdź czy da się zdjąć tą płaską pionową osłonę co na fotce najbardziej po lewo jest - tam gdzie linka z góry wchodzi. Powyższa rada z pozbyciem się wody z wanny najpierw też jest dobra, szkoda było by zrobić powódź :P
  • Odpowiedz
@crazykokos: nie rozkręcaj, zgłoś właścicielowi mieszkania i niech Cię upoważni, albo sam zamówi hydraulika. Jak się nie znasz, to możesz narobić tylko bałaganu, a możliwe, że mechanizm się popsuł i trzeba będzie go wymienić.
  • Odpowiedz
@goferek jak zepsuła mi się klamka i zatrzasnęły drzwi do łazienki to kazał sam ogarniac, jak kran się zepsuł to tez kazał sam ogarniac. w umowie jest ze właściciel nie odpowiada za żadne awaria, szkody i zepsucia i wszystko na koszt wynajmującego
  • Odpowiedz
@crazykokos: Ostro idziesz :D No kręć pokrętłem i obserwuj od dołu czy coś się dzieje, możesz palec wsadzić od dołu tam gdzie te włosy były żeby wyczuć czy coś tam się rusza w środku. To byśmy wiedzieli czy mechanizm padł czy tylko się zaklinowało coś.
  • Odpowiedz