Wpis z mikrobloga

Mirki chciałbym kupić miernik tętna/aktywności fizycznej. Z tego co wiem, to najdokładniejsze są takie na pasku zawieszane na klatce piersiowej? Polecacie jakiś model, co najlepiej brać? Zauważyłem u siebie podwyższone tętno i chce sprawdzić jak serce zachowuje się podczas wysiłku, i chce w długim horyzoncie czasowym zmierzyć i zapisać zapisywać dane co do tempa spoczynkowego czy się obniży czy jakaś choroba nie atakuje.
#pytanie #zdrowie #ruch #silownia #smartwatch #bieganie dla zasięgu
  • 12
@Sasanka9: miałem robione ostatnio badanie serca, chyba ekg, w każdym razie to gdzie jesteś podpinanym elektrodami i nie wskazało nic nieprawidłowego. Zastanawiam się czy to nie od refluksu, albo jakichś spraw jelitowych, mogłoby tak być?
@interpenetrate: niekoniecznie zegarek, możesz to sparować też z dowolnym telefonem przez bluetooth.

Co do innych funkcji, to już musisz odpowiedzieć sobie co jest ci potrzebne. Szczerze wątpię w to, że jakikolwiek pasek sportowy wykryje chorobę serca, bo do tego by potrzeba przynajmniej analizę EKG, a nie tylko wykrywanie pulsu.

Jeśli zależy ci tylko na pomiarze pulsu i nie zamierzasz w tym pływać to ten model będzie git
@qeni: i też z tego co czytam na necie, jak rozumiem musiałbym kupić to nowe albo praktycznie nowe, bo te paski które mają na sobie elektrody potrafią reagować z tym jak się człowiek poci i po jakimś czasie kilku lat fałszować wyniki?
@interpenetrate mi oprócz zegarka działa przekazywanie na zywo info o pulsie na strave i na garmin connect, innych nie testowałem ale myślę że nie będzie zadnych przeszkód.

Co do elektrod to ja kupiłem uzywke i już jej używam dobre parę lat i nie ma żadnych problemów ani nie zauważyłem żeby były jakieś przekłamania
@interpenetrate: nie wiem, nie jestem lekarzem :) Jeśli kardiolog nie zlecił dalszej diagnostyki, to pewnie wszystko jest w porządku. Możesz ewentualnie spróbować próby wysiłkowej, nawet prywatnie, nie jest to drogie badanie.
@interpenetrate: Po pierwsze jak chcesz mieć miarodajne badania a nie tylko w formie ciekawostki to idź do kardiologa zrobić echo serca i holtera 24h.
Po drugie napisałeś że chcesz mierzyć swoje tętno spoczynkowe w dłuższym okresie - czyli jak rozumiem masz zamiar chodzić w pasie na klatce cały czas (spanie, codzienna rutyna, praca, treningi, itd)? Nie wyobrażam sobie takiego funkcjonowania.

Jak chcesz te dane dla swojej wiedzy to lepiej kup dowolny
Po pierwsze jak chcesz mieć miarodajne badania a nie tylko w formie ciekawostki to idź do kardiologa zrobić echo serca i holtera 24h.


@Wilson2231: miałem ostatnio robione ekg i było ok. Ale mogę zrobić nie to że nie. A z ciekawości jakbym seniora chciał zaciągnąć na takie badanie holtera to jak rozumiem to jest coś takiego że nawet mogą Ci taki sprzęt podesłać na adres a Ty sobie przypinasz to i
@interpenetrate:

miałem ostatnio robione ekg i było ok. Ale mogę zrobić nie to że nie. A z ciekawości jakbym seniora chciał zaciągnąć na takie badanie holtera to jak rozumiem to jest coś takiego że nawet mogą Ci taki sprzęt podesłać na adres a Ty sobie przypinasz to i chodzisz w tym?


Na podstawie tylko EKG nie da się ocenić ze 100% pewnością że wszystko jest ok. Zalecane jest robienie dodatkowo echo