Wpis z mikrobloga

Ja tu nadal widzę zupełnie inne manifestowanie swoich przekonań.


@semperfidelis: Nie podczas mszy w kościele- dlatego podlegała pod art 195 kk zakłócanie obrządku religijnego ( a nie pod obrazę uczuć religijnych art 196), tylko sąd umorzył postępowanie- moim zdaniem niesłusznie, chyba, że uznamy przepis za martwy i nie skazujemy nikogo z tego paragrafu. Zaś Braun to wariat, ale nie zwalnia Scheuring Wielgus z odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: wiesz, skoro w Sejmie może wisieć METROWY #!$%@? KRZYŻ zaraz nad drzwiami to może też świeca chanukowa. Nie rozumiem gigantycznego zesrańska tych "bystrzejszych" którzy non stop bóldupią, że czemu ta chanuka w ogóle tam jest i że Sejm to nie kneset czy synagoga. To ja odpowiem, że kościół też nie.

Skoro symbole religijne są dozwolone to możemy mieć zarówno krzyż jak i chanukę. A jak #!$%@? je to wtedy trzeba
  • Odpowiedz
@Antorus Myślę, że jest różnica między krzyżem a symbolami żydowskim, czy jakimikolwiek innymi. Chociażby w liczbie wyznawców w kraju, a na tradycji kończąc. Ale przychylam się do tego, że sejm, senat i wszystkie jednostki administracyjne powinny być pozbawione symboli religijnych.
  • Odpowiedz
@semperfidelis

@Kinomaniaczka Bo to barany. Znak równości stawiają między naklejeniem tęczowej Marysi i rozwaleniem legalnej instalacji narażając zdrowie obecnych tam ludzi.


Oczywiście że nie ma znaku równości między bezczeszczeniem wizerunku naszych Świętych i Boga a zdmuchnięciem jakichś świeczek z państwa które zachowuje się gorzej niż Rosja.

Browna może co najwyżej oskarżyć o nieuzasadnione użycie gaśnicy.
  • Odpowiedz
@Kinomaniaczka: @semperfidelis: we Wrocławiu kilka dni temu grupa nastolatków przewróciła menore, która stała na ulicy. Postawiono im zarzuty i to nie zniszczenia mienia czy narażenia kogos, ale obrazenia uczuc religijnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ktos podniesie reke na symbole Zydow to jest raban i antysemityzm, jak ludzie przerabiają symbole chrześcijańskie na na przyklad teczowe Maryje to jest dyskusja o tym, że trzeba znieść przepis o
  • Odpowiedz
@pss8888: Symbolika ateistyczna? Jedno wyklucza drugie.

@zgubiles_sie_jelonku Chyba żyjesz w jakiejś bańce. Proszę, pierwsze z brzegu. Na LEWACKIM Amazonie - https://www.amazon.com/Rainbow-Hanukkah-Hebrew-Chanukah-Menorah/dp/B07K1DNLJQ

Jest mnóstwo żydowskich ruchów pedalskich i żydzi jakoś nie mają z tym większego problemu - poza ortodoksami.
Mnie się wydaje zupełnie odwrotnie. Niech ktokolwiek narysuje panienkę w kolorach tęczy, to jest ból dupy w całym kraju.

Jeżeli tęcza jest podniesieniem ręki na symbol religijny, to naprawdę czas zastanowić się nad
  • Odpowiedz
Jeżeli miałbym wskazać, czym jest antysemityzm, to wskazałbym właśnie ten happening Brauna


@semperfidelis: ja myślę, że jednak holocaust był bardziej jaskrawym przykładem który przychodzi na myśl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hipokryzji nie ma


@NonOmnisMoriar: wcale

Art. 196. Obrażanie uczuć religijnych innych osób Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  • Odpowiedz
Postawiono im zarzuty i to nie zniszczenia mienia czy narażenia kogos, ale obrazenia uczuc religijnych


@zgubiles_sie_jelonku: Sprawa jeszcze się nie rozwiązała, więc pytanie czy faktycznie zostaną za to ukarani. Może słabo szukam, ale nie widzę, by w którymś artykule było coś o zarzutach - a ten artykuł wspomina o większej liczbie podstaw do ścigania.
  • Odpowiedz
losowo to ty wybierasz, ja podpinam tylko związane z tematem. po za ty nie wiem czemu sie tu wypowiadasz, twoja wiarygodność jest zerowa. znikaj na swoim squacie robaczku.


@zimowyporanek: W dalszym ciągu losowy artykuł nie dowodzi temu, że mamy tu do czynienia z hipokryzją. To po prostu choroba wykopu, że absolutnie wszystkie rzeczy nawet jak dotyczą różnych spraw muszą być hipokryzją, bo coś nam się nie podoba i nie chce nam
  • Odpowiedz