Wpis z mikrobloga

@glos_zenady niestety chyba mam tak samo. Zakupiłem okazyjnie 12 pro ale ta bateria(mimo że ma 89%), brak podpowiadania po wpisaniu w dialer pierwszych paru cyfr kontaktów, praktycznie brak możliwości zapisu do pamięci innych plików graficzne muzyczne itp dla zewnętrzych aplikacji. z plusów mogę wymienić dobra integrację między apkami. Zastanawiam się nad powrotem… zapomniałbym praktycznie brak możliwości słuchania YouTube w tle bez płacenia, czy choćby przeglądanie netu bez Ublocka i wszędzie zasrane reklamami
@archi3: co do blokerów to masz ublocka w firefoxie i vivaldi, bloker w edge też jest znośny tylko zostawia te elementy na stronach

ale obrzydliwe jest samo to że wszystkie te przeglądarki to i tak nakładki na safari, ha tfu
@glos_zenady: Ja zaś na odwrót, kupiłem Pixela bo nasłuchałem się jak to Android teraz nie jest dobry... No i jest dobry, ale pewne rozwiązania jak i UI mi w ogóle nie podchodzą. Następny telefon to jednak będzie ponownie iPhone.


@Gremek: No widzisz. U mnie ostatanie 5 telefonów to iP 13 pro, S22, Pixel 7 Pro, S23u i teraz nowy iP, z chęcią wrócę do google jak wyprzedam resztę ekosystemu
@vulcanitu lubię zmieniać, a każdy z nich miał coś co mnie przekonywało do zakupu. Najdłużej wytrzymałem z s23u jakby co, najlepszy i zmieniłem tylko dlatego że dość ciekawa wymiana mi się trafiła
zapomniałbym praktycznie brak możliwości słuchania YouTube w tle bez płacenia, czy choćby przeglądanie netu bez Ublocka i wszędzie zasrane reklamami strony.

@archi3: Po prostu nie umiesz tego robić, a nie że się nie da… Typowy androidowiec, co przeszedł na inny system i dziwi się, że działa to w ten sam sposób, więc zakłada, że nie działa wcale. xD
Zresztą dodatki do blokowania reklam masz w sklepie i instalujesz je do Safari,
ale obrzydliwe jest samo to że wszystkie te przeglądarki to i tak nakładki na safari, ha tfu

@glos_zenady: idąc tą logiką, wszystkie przeglądarki na Androida (poza FF), to nakładki na Google Chrome. xD
@Korda a możesz polecić jakieś sensownie działające dodatki blokujące reklamy na podobnym poziomie co ublock origin? Jeśli warto mogę zapłacić ale jednorazowo nie subskrybują.
@archi3: Ja korzystam z AdGuard Pro i bardzo sobie chwalę. Wersja Pro od darmowej różni się tym, że umożliwia kontrolowanie całego ruchu sieciowego w telefonie (czytaj: blokować możesz nawet reklamy innych aplikacji). Oczywiście jest jednorazowo płatna – sam nie trawię abonamentów. Tylko nie pozostawiaj jej tak samej sobie po instalacji, tylko chociaż wybierz odpowiednie filtry (nic nawet nie stoi na przeszkodzie, by dodać własne spoza proponowanych). Jeśli jakaś reklama się prześlizgnie,