Wpis z mikrobloga

Koreański kucharz na insta na sugestę jednego ze swoich followersow połączył kuchnię polską z koreańską robiąc pierogi ruskie z dipem na bazie kimchi. W komentarzu dowiadujemy się od pani ukrainki, że pierogi ruskie to danie ukraińskie i nazywa się Vareniki xD. Bawi mnie niesamowicie ta tendencja przywłaszczania przez Ukraińców dziedzictwa narodowego ościennych krajów spowodowana brakiem swojego. Za chwilę usłyszymy, że Krzysztof Kolumb tak naprawdę był Ukraińcem.

#ukraina #kuchnia
Bardamu - Koreański kucharz na insta na sugestę jednego ze swoich followersow połączy...

źródło: IMG_6323

Pobierz
  • 50
@Bardamu: Za tworzenie sztucznych konfliktow placa extra od wpisu? Zaczepiacie jakis randomow by potem to wszedzie indziej wklejac grajac na prymitywnych emocjach.
Btw nie masz racji iwan

To z Ukrainy pochodzą popularne u nas pierogi ruskie. Określenie wzięło się nie od Rosji (tam ruskich nie uświadczysz), a od Rusi Czerwonej, historycznej krainy na południowo-zachodniej Ukrainie oraz w południowo-wschodniej Polsce.

https://www.national-geographic.pl/traveler/artykul/ruskie-czyli-polskie
Bawi mnie niesamowicie ta tendencja przywłaszczania przez Ukraińców dziedzictwa narodowego ościennych krajów spowodowana brakiem swojego.


@Bardamu: Owszem jest taka tendencja, ale ona w pewnym stopniu wystpeuję tez i u Polaków, Rosjan, Białorusinów itp. Raczej przypisłabym ja krajom regionu, zapewne wynika z kompleksów oraz przerostu ambicji itp. Na UA to widac teraz wyraźniej, bo po Majdanie usiłują szukać wszystkiego do zlepienia się w spójny naród.
A jeszcze dodam, że miedzy Chorwatami i
@Bardamu: @BayzedMan Zrobiłem szybki research i dochodzę do wniosku, że wiemy skąd pochodzą te konkretne pierogi (nadzienie z serem i ziemniakami), ale nie wiemy kto je wymyślił. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jedno danie było daniem narodowym więcej niż jednego narodu, nawet jeśli są pod innymi nazwami. Tak dodam od siebie, że Słowacy też jadają w takiej formie.
@Bardamu: przecież taka jest właściwa geneza pierogów ruskich xd

Serio, doucz się historii własnego kraju.

I nie, nie znaczy to że pierogi nie mają genezy polskiej:p

Pani Ukrainka też się poniekąd myli.

No ale wiadomo, czytanie książek historycznych jest głupie, co nie?