Wpis z mikrobloga

Zaczelam pic 1 czasami 2 red bulle dziennie

Nie wiem do konca dlaczego to robie, ale podejrzewam ze dlatego ze kocham ich smak, zaden inny energetyk nie ma u mnie szans, no moze monster white jest rownie smaczny ale to co innego zupelnie...

Po wypiciu czuje sie lekko rozdrazniona, lekko nerwowa, mysle ze przez silna nadwrazliwosc na kofeine, ale za to nie lapia mnie stany lekowe jak po wypiciu duzej kawy, jakos inaczej stabilniej sie czuje, no i chyba troche powinno niepokoic mnie ze podobaja mi sie te odmienne stany...

Ciekawe czy sie uzaleznilam juz w jakims stoponiu.

#oswiadczeniezdupy #przemysleniazdupy #redbull #napoje #energetyki #uzaleznienie
AIicja - Zaczelam pic 1 czasami 2 red bulle dziennie

Nie wiem do konca dlaczego to r...

źródło: RB

Pobierz
  • 25
Ciekawe czy sie uzaleznilam juz w jakims stoponiu.


@AIicja: Jeszcze nie jest za późno i jeśli zgłosisz się do Monaru, to masz szansę uratować życie. Najważniejsze, że masz świadomość swojego problemu. Znałem takich na wyparciu: "Nie, nie, ja mam wszystko pod kontrolą, mogę przestać, kiedy chcę" - mówili, a chwilę później widziałem ich, jak popijają ukradkiem z puszki Tigera 0,25. Wielu z nich straciło życie: to zawał, to wątroba, to nerki.
@AIicja poza alkoholem jedna z najczęstszych przyczyn ostrego zapalenia trzustki, problemów z wątroba są właśnie energetyki. OZT to jest tak silny ból że się ludzie zwijają w męczarniach. Nie polecam. A może to i działa jeszcze bardziej destrukcyjnie.
@Zle_Japko

@AIicja poza alkoholem jedna z najczęstszych przyczyn ostrego zapalenia trzustki, problemów z wątroba są właśnie energetyki


Jakieś badania na to?
Bo brzmi to na badania typu powiedziała tak mi mama, która ma ciotkę której koleżanka jest pielęgniarką i tak myśli bo znajomy znajomego pił monsterki i trafił do szpitala
@przegrywam_przez_miasto: ja mówię to czego uczyłem się na studiach. jak chcesz źródła to let me google it for you : LInk

przykładowo tu masz artykuł o tym traktujący
Link

podparty następującymi źródłami :

Literatura:

1. Alsunni, Ahmed Abdulrahman. “Energy Drink Consumption: Beneficial and Adverse Health Effects.” International journal of health sciences vol. 9,4 (2015): 468-74.

2. Seifert, Sara M et al. “Health effects of energy drinks on children, adolescents, and young
@przegrywam_przez_miasto: słodziki wcale nie lepsze - to nie o kaloryczność chodzi tylko o to co twój mózg myśli że zeżarł.

Wszystkie sztuczne słodziki, także wspomniany, wpływają niekorzystnie na trzustkę. W dużym uproszczeniu wygląda to tak: mimo że słodziki nie dostarczają cukru jako takiego, mózg i tak wysyła sygnał do trzustki, by ta produkowała insulinę. Jako że realnie tego cukru nie ma insulina nie jest potrzebna.
@przegrywam_przez_miasto: trzustka produkuje jeszcze glukagon który pozwala wyrównać spadki glikemii poprzez rozpad zmagazynowanego glikogenu w wątrobie. Jeśli nie masz cukrzycy lub już rozwalonej trzustki to nie odczujesz na tyle dużego spadku po prostu szybciej zgłodniejesz. Nie zmienia to faktu że sama trzustka będzie pracować na "podwyższonych obrotach". Nie traktuj tego że 100% osób które piją energole będzie miało zapalenie trzustki. Mówię tylko że jest to druga po alkoholu najczęstsza przyczyna OZT.
@przegrywam_przez_miasto: tak samo nie wódka a alkohol etylowy. A mimo to odradzam picie wódki bo alkohol etylowy czysty rzadko kto spożywa. ale jak tak się czepiamy to cukru prosto z cukierniczki też nie zalecam jeść jesli chcemy mieć trzustkę zdrową