Wpis z mikrobloga

Wczorajsza sytuacja na tinderze. Piszę z laską, zainteresowana, fajnie, gadamy, ale od razu wyskakuje z pytaniem czym się zajmuję. No to jej mówię, że kiedyś pracowałem w korpo jako analityk, ale zmieniłem branżę i teraz jest ekstra. Znowu dopytuje co takiego robie. No to pytam jej czy na serio to jest najważniejsze w początkowej rozmowie? A ona, ze tak, bo w ten sposób można się czegoś dowiedzieć o życiu innych ludzi. Powiedziałem zatem, że obecnie zajmuję się robieniem mebli.
Usunęła parę xD Nie zdążyłem powiedzieć ile zarabiam, bo pewnie miałbym #!$%@? na utrzymaniu ;/

#tinder #p0lka #julka
  • 50
@kupkesobieciagne nie na łatwizne, kobieta w ciąży przez pewien okres czasu jest oslabiona I bezbronna, oraz ponosi wszelkie konsekwencje ciąży.
Zgodnie z twoja logika spuszczenie sie faceta jest na rowni z donoszeniem dziecka przez 9 miesiecy, bolesnym porodem I połogiem.
Jako przyklad dales kraje muzulmanskie, w egipcie by wziasc kobiete za zone musisz wydac naprawde duzo pieniędzy I byc zaradny, a jak chcesz wiecej niz 1 kobiete musisz byc gigachadem gdy chodzi
kobieta w ciąży przez pewien okres czasu jest oslabiona I bezbronna


@Hariel: To ci napisałem. Przez 2-3 lata, co odzyskuje kilkukrotnie świadczeniami. Bezbronna oczywiście nie jest, nie ma bezpieczniejszej osoby w historii ludzkości niż dzisiejsza biała kobieta w ciąży w środku Europy.

Zgodnie z twoja logika spuszczenie sie faceta jest na rowni z donoszeniem dziecka przez 9 miesiecy, bolesnym porodem I połogiem.


2-3 lata, co kobieta odzyskuje kilkukrotnie świadczeniami. Sam mógłbym
@kupkesobieciagne dłuższa emerytura jest tylko u nas, w innych białych krajach ten wiek jest wyròwnany.

Moim pytaniem było, jaki mechanizm za tym stoi, że kobieta i facet rodzą się w tym samym momencie, uzyskują tą samą edukację i w tym samym momencie mogą sobie zapewniać bezpieczeństwo finansowe. Co W TYM momencie się dzieje, że facet musi dawać, a kobieta brać.

Zwyczajnie natura, tak wybieraja kobiety I tyle. Majac do wyboru
dłuższa emerytura jest tylko u nas, w innych białych krajach ten wiek jest wyròwnany.


@Hariel: To nadal znacznie dłuższa emerytura.

Tak jak my majac do wyboru kobiete ladniejsza I mlodsza wybierzemy tak samo.


Ale kobieta również mając do wyboru faceta ładniejszego, wybierze lepiej, a starsza kobieta mając do wyboru młodego przystojniaka z hajsem, lub starego z hajsem też wybierze młodego.

Zwyczajnie natura, tak wybieraja kobiety I tyle. Majac do
@kupkesobieciagne
To nadal znacznie dłuższa emerytura.

Tylko ze to jest zalezne od ciebie od zycia jakie prowadzisz a nie systemowe rozwiazanie. Kobiety maja slabsze organizmy po menopauzie niz mężczyźni w wieku emerytalnym, na krotsze zycie maja wplyw takie rzeczy jak niechec do lekarzy czy hulaszczy tryb zycia.

Ale kobieta również mając do wyboru faceta ładniejszego, wybierze lepiej.

Jesli tych dwoch facetow bedzie tak samo zaradna itd to tak, to inne czynniki beda
Tylko ze u faceta to sa czynniki ktora maja znacznie mniejsze znaczenie, w przeciwienstwie do kobiet.


@Hariel: Kulturowo faceci wmawiają innym takie bzdury, by nie poczuć się gorszym, mało męskim. Nie bierzesz pod uwagę ekstremalnego ciśnienia u facetów i na facetów. Nie jeden mało pewny siebie facet wygłaszał romatyczne przemowy wobec kobiet, które jedyne co robiły to mu umniejszały.
@kupkesobieciagne nie o tym mówię, mówię o tym że dla nas status materialny potencjalnej partnerki ma znacznie mniejsze znaczenie niż nas status materialny jesli to kobieta wybiera. Gdyby było tak jak mòwisz to zaradne, zarobione kobiety dochodzące do 40 nie miały by problemòw z znalezieniem partnera a jest na odwròt.