Wpis z mikrobloga

praktycznie sprawił, że pomówienia Polaków o antysemityzm zaczęły w oczach świata mieć podstawy.


@bo-banley: w każdym innym świetle i kontekście, jeden wariat z dowolnej grupy, potępiony natychmiast przez całą resztę, która się od tego odcina, będzie tłumaczony właśnie tak - jako incydentalny wariat nie reprezentujący grupy. Jak rozumiem, zupełnie inaczej to wygląda kiedy zaczyna chodzić o Polaków, wtedy to "pomówienia zaczynają mieć podstawy"? Nie, nadal sugerowanie czy zarzucenia Polakom antysemityzmu jest
@oski94: A co zrobić jak nie przeprosić? Zresztą dobrze jest posłuchać słów solidarności i faktu, że Polska z twarzą może wybrnąć z braunowego skandalu. Zresztą przy całej polsko żydowskiej historii to nic dziwnego że to u nas w Sejmie takie rzeczy się dzieją. Oba narody razem tutaj żyły (nadal żyją) i razem sporo wycierpiały. I nie, nie jest to żydowski spisek i dowód, że Żydzi rządzą światem jak niektórzy na tym
@Wink: przeprosić jak najbardziej, zaangażować prezydenta w odpalanie chanuki, przegięcie. Szantażować wicemarszałka udziałem w żydowskich świetach za posadę? Ciężko nawet to skomentować.

Skala tych przeprosin mi przeszkadza konkretnie. Nie rozumiem jej.

Druga sprawa, rozumiem że teraz ta chanuka w sejmie to będzie jakaś tradycja? Oczekiwałem wywalenia kościoła z sejmu a jeszcze mam tam oglądać Żydów? Denerwuje mnie to i tyle.

Zdaję sobie sprawę, że to efekt w znacznej mierze działań Brauna,
@Vinizius to jest retoryka rodem ze skrajnych odpływów że wystarczy się odpowiednio ubrać albo nie wychodzić z domu to cię nie zgwałcą, zamiast zająć się problemem czyli osobami niebezpiecznymi.

Braun to poseł, niepoczytalny poseł.