Wpis z mikrobloga

W dyskusjach o Konfederacji bardzo często pojawia się argument oparcia o rzekome ogromne struktury Ruchu Narodowego. No więc ja się zastanawiam: gdzie jest to mityczne potężne zaplecze?
W życiu spotykałem osobiście różnych ludzi, o wielu też słyszałem. Znałem członków młodzieżówki PiSu i kandydatów na radnych, znałem kandydatkę na radną z ramienia PO, mam wśród sąsiadów kandydata na posła od Hołowni, poznałem zaangażowanego społecznie lewaka, a także działaczy PSLu - najczęściej rzutcy rolnicy, lokalni działacze i ludzie udzielający się w parafiach. Nawet z konfiarzy poznałem na studiach sporo korwinowych kucy i jednego fana Brauna, co za nim na FB agitował. W różnych miastach, miasteczkach i samorządach jestem w stanie wskazać radnych, wójtów, burmistrzów ze wszystkich opcji politycznych.
W życiu nigdy i nikogo nie spotkałem z Ruchu Narodowego - ani działaczy, ani sympatyków. Gdzie oni są, gdzie są te struktury trzęsące Konfederacją? Nawet jak po zdjęciach patrzę, to zawsze jest to grupka młodzieży 15-25 lat, powyżej 35. roku życia nikt się niemal nie trafia.
Czy to nie jest czasem tak, że jest to legenda z sukcesem puszczona przez RN w Polskę, a w rzeczywistości to jest tam tych działaczy ze 2000 na krzyż w całym kraju?

#konfederacja #4konserwy #polityka #polska #ruchnarodowy #rn #bosak #wierzejski #winnicki
  • 5
@galicjanin: no właśnie w życiu nikogo z MW i ONR nie spotkałem. Co do kiboli, to tak też pomyślałem, że ktoś ich po prostu zaliczył. Problem z kibolami jest taki, że oni sami pewnie nie wiedzą, że są w strukturach RN - przynajmniej tych kilku, których znam.

Jestem z okolic Poznania, rzekomo kolebka endecji, stąd są Giertychowie. Powinno być ich tu najwięcej, aż zdziwiony jestem, że operują głównie na wschodzie.
@Romska_Palo_Ul_Laputa Chyba @galicjanin: trafił w 10, gdzie mieszkasz, bo jak na Wilanowie i studiowałeś na SWPS np. realne jest, że na nich nie natrafiłeś. Wschód Polski. Lublin, Przemyśl, Białystok, czyli taka linia z Suwałk po Ustrzyki Dolne są/występują. Jak ten cały Staszewski stypendysta Obamy wstyd dla matki co jak opowiadał gdzieś na ślub z dziewoją mu zbierała i takie inne brednie pierwszą zbiórkę podobnych robił, to RN mocno protestował i było
@Romska_Palo_Ul_Laputa Nie są formalnie zapisani do RN ale biorą udział w imprezach narodowców czy je współorganizują. Wielkopolska była endecka przed wojną, gdy mieszkało tam sporo Niemców, a Narodowa Demokracja była największą partią antyniemiecką. Czy dziwne? W podlaskim leży Jedwabne, na Podlasiu operował też Bury, poza tym jest to najbardziej wielokulturowy region w Polsce - Białorusini, Tatarzy, a przed wojną też Żydzi. @Vogel14 część byłych ONRowców trzyma z narodowcami.