Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że ostatnio wielu generałów lobbuje za przywróceniem Zasadniczej Służby Wojskowej. Jeśli nie ma innego wyjścia, to popieram, ale pod dwoma warunkami:
- pobór będzie dotyczył obu płci,
- MON zagwarantuje, że ZSW nie będzie miała nic wspólnego z bagnem, jakim była do 2010 r.; mowa jest zarówno o aspekcie społecznym jak i szkoleniowym.

Jeżeli ktokolwiek będzie próbował to przepchnąć bez spełnienia tych warunków, młodzi faceci powinni wyjść na ulicę i to nie w celu pokojowego protestu. Trzeba będzie siłą wytłuc rządowi z głów tego rodzaju pomysły oraz systemową dyskryminację.

Piszę to jako osoba 30+, która nie podlegałaby ZSW i której teoretycznie wszystko jedno.

#polska #rzad #wojsko #wojskopolskie #militaria #sejm
  • 6
@wjtk123:

Piszę to jako osoba 30+, która nie podlegałaby ZSW i której teoretycznie wszystko jedno.

A skąd taka pewność? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogliby przecież to zmienić w 1 dzień.
@G06DbT: W takim razie młode chłopaki powinny przygotowywać się mentalnie do ostrych protestów. W końcu chodzi o ich życie, szeroko pojętą sprawiedliwość i odpowiedzialność państwa za ich życie podczas służby.

@Derasot Jakoś jestem spokojny.
@Derasot: Pewności nigdy nie ma, ale powoływanie osób w wieku 30+ mija się z celem. Po pierwsze są statystycznie mniej sprawni fizycznie niz osoby w wieku 20-25, po drugie są kołem zamachowym gospodarki i ich wyjecie oznaczałoby proporcjonalnie wieksze straty, po trzecie ci, którzy akurat są sprawni są zazwyczaj lepiej wykształceni i pełnią ważniejsze funkcje w gospodarce, więc koszty rosną jeszcze mocniej.

@wjtk123 Państwo nie może do czegoś takiego dopuścić, bo