Wpis z mikrobloga

@gacek_w: @janciopan @ElMatadore @ElMatadore background niskopoziomowy jest bardzo cenny. Jestem frontendowcem, react i te sprawy ale kiedys na studiach i w pierwszej pracy pisalem sporo m.in. w C++ i to nie hello worldy a skomplikowane symulacje do projektow naukowych i bardzo duzo mi to dalo, po prostu rozumiem kąkutery i jestem w stanie relatywnie szybko wskoczyc w kazda technologie. Jak ktos zaczyna programowac od JSa czy pythona to troche lize programowanie
@Pasterz30: Jednak będę tutaj bronił Pythona. Moim zdaniem jest to najlepszy język edukacyjny. Na etapie formalnej edukacji szkolnej - podstawówka, szkoła średnia. Zastąpił Pascala i Logo. Pokazuje czym jest programowanie na wysokim poziomie abstrakcji. Nadaje się do zwięzłego implementowania klasycznych algorytmów i struktur danych. Nie przytłacza przy tym szczegółami działania komputera i systemu operacyjnego, których większość uczniów i tak nie musi rozumieć.

Natomiast na studiach tak, tu już trzeba uczyć się
skoro ten cały pajton jest dla cieniasów i tylko c++ sie liczy


@Pandillero: Niczego takiego nie napisałem. Python jest idealnym pierwszym językiem programowania. Ma też inne, bardziej poważne zastosowania. Świetnie sprawdza się jako m. in. język skryptowy zastępując Perla - stąd jego popularność wśród adminów, itp. (ale nie znam się zbyt dobrze na takich jego zastosowaniach).
@Pandillero: bo Python się do skryptów bardzo nadaje, zaimplementujesz w nim w 15 minut coś co w C++ by ci zeszło z dwie godziny (wyolbrzymiam, ale o to chodzi), do tego do wielu use case'ów możesz podpiąć bibliotekę napisaną w innym języku, jak tworzysz pełnoprawny software i liczy się performance to już różnie bywa - Python jest znacznie wolniejszy od C/C++/Javy bo jest interpretowalny

(Bierz pod uwagę że tutaj większość to
@Pandillero: admin to nie programista. Admin robi proste zadania automatyzujące typu przegrepuj logi i wyślij maila. Do tego nie trzeba mocnego języka programowania, a właśnie takiego basha lub pythona. Ale spróbuj napisać system baz danych albo system CAD to zobaczysz jak Python świetnie się do tego nadaje ;)