Wpis z mikrobloga

Kompilacja nawoływań do wymordowania ludności #ukraina z ruskich programów telewizyjnych (często w prime time), łącznie z wypowiedziami przedstawicieli Dumy. Ergo potem "telewizjozależni" powtarzają jota w jotę tę same narracje i w to wierzą. Ukraina ma sporo za uszami, są tam jak wszędzie złodzieje, mordercy i oszuści, ale rozbraja mnie pojawiające się na Wypoku gloryfikowanie ruskich...

#rosja #wojna
metaxy - Kompilacja nawoływań do wymordowania ludności #ukraina z ruskich programów t...
  • 20
@leito08: mógłbym Ci tego na tony wkleić ze screenów na Wypoku, ale już się dawno nauczyłem, że nikogo w Internecie do niczego nie przekonam, a te wiadomość miałem pod ręką, bo próbowałem gadać z gościem. Więc skoro to nie ma sensu nawet nie będę z Tobą polemizował. Wierz w co chcesz. Tym bardziej nie chce mi się kłócić z kolesiem używającym określeń ukry/fajnopolactwo/lewary itd. - nie mój styl pogaduch.
metaxy - @leito08: mógłbym Ci tego na tony wkleić ze screenów na Wypoku, ale już się ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-13 091341

Pobierz
@metaxy: A tymczasem tutaj:
https://wykop.pl/wpis/74113603/ukraina-wojna-rosja-polityka-na-wykopie-czytam-ze-

nasz kolega p0lak śmieje się, że Ukraina zostanie bez pomocy, co oznacza oczywiście nie tylko masowe gwałty, najokrutniejsze tortury i egzekucje ale także konieczność zwielokrotnienia wydatków zbrojeniowych, przez Polskę, obowiązkową służbę wojskową, długotrwały kryzys gospodarczy, niepokoje na granicy i permanentny lęk przed atakiem, wycofanie się z Polski i krajów bałtyckich inwestorów itp.
No świetlana przyszłość, ale p0lacy mają ubaw, bo w 1. kolejności w niewyobrażalnych mękach
@Pantokrator: niewątpliwie rozbraja mnie fakt, że ludzie tu cieszą się, że "Ukry dostaja #!$%@?", "hehe jak tam pan Putin już obsrany"? Zresztą jak ktoś ma jakiś uraz do Ukraińców, to powinien rozumieć, że konsekwencje przegranej Ukrainy dla nas będą wielowymiarowe i to nawet bez "hehe, chcesz mieć czołgi w Warszawie, hehe?!". I Wołyń, Wołyń, Wołyń - oczywiście, że #!$%@? rozgrywają ten temat. Mogliby, nawet koniunkturalnie, przeprosić, mogliby nam głębiej wchodzić w
@metaxy: No wyjątkowo obrzydliwe indywiduum. Ale podejście p0laków (nie mylić z Polakami) to jakaś abstrakcja. Wygrana Ukrainy to dla Polski może nie "być albo nie być", ale z całą pewnością to różnica między bezpieczną i relatywnie dostatnią przyszłością, a biedą i ciągłym zagrożeniem. Już nie wspominając o tym, że wysiłki kacapskiego wywiadu też skoncentrują się na Polsce. Dziwne wypadki, pożary, niepokoje społeczne, rosnące w siłę skrajne partie. Gratis na bank zniknie
@BayzedMan: nie wiem jak reszta, bo nie mam czasu śledzić, ale np. taki @Szinako nie wydaje się być ruska onucą - pobieżnie patrząc po komentarzach, wydaje się, że pisze dość realistyczne w temacie, choć jest to zabarwione szyderą. Kibicuję Ukrainie od pierwszego dnia i kibicował będę, a filmiki z dronowania ruskich, to moje guilty pleasure. Co też nie znaczy, że uważam Ukraińców za świętych, że nie ponoszą porażek, zaś fakt sukcesu
i dać wymordować


@Grzesiok: jakby się grzecznie poddali, to wymordowaliby im i pozamykali w więzieniach, tylko parę procent ludności. Jakby jeszcze ładnie głosowali na Putina, to może obeszłoby się bez okazjonalnego bombardowanka. Rosja własne peryferia wysysa z kasy i traktuje jak gówno. Taka głubinka, to dla nich tylko problem, ale też tania siła robocza, zdesperowani ludzie gotowi dla kasy zrobić wszystko (łącznie z mordowaniem Ukraińców) i niemalże darmowe głosy na Putina
@metaxy: jest kupa kont co sprawiają wrażenie ruskich, każdy temat związany z Ukrainą grzeją. Komentarze typu "już pokazali jak nas traktują", "niech oligarchy im pomagają", "Dej dej dej" to klasyczne red flagi. Ciężko z takimi dyskutować, a jednocześnie ciężko mi uwierzyć że nie mają za to płacone.
@wafel93: myślę że jest również sporo osób które są Polakami i w to wierzą - kwestia jest jakie są proporcje między nimi, a ruskimi trollami. Niestety najbardziej wokalna jest ta ekstremalna (żeby nie rzec ekstremistyczna) część. Tym racjonalniej myślącym nie chce się kłócić z twardogłowymi, bo i tak nie dotrzesz. Są też wierzący w płaską ziemię, lewoskrętną witaminę C, ale nikt normalny z nimi się nie spiera - tylko ich to
problem w tym, że robią. Wyjaśnione?


@Turahk: tak, tak, 40mln Ukraińców zgrało się i na nas pluje... Tak jak każdy Polak to Korwin/Kaczyński/Rafalala i wybierz sobie co tam jeszcze ci pasuje do narracji. Taki jest właśnie wasz problem: wybieracie sobie kilka medialnych przypadków i ekstrapolujecie to na miliony ludzi. W USA sami murzyni i Latynosi, w Izraelu sami krwiożerczy i władający światem, a w Palestynie każdy marzy o wysadzeniu się w
@metaxy: szinako czyli koniasz swoje poprzednie konto założył gdy zaczęła się akcja z zielonymi ludzikami w 2014 i od tamtej pory interesował się głównie wszystkim co związane z konfliktem Ukraina-rosja. Wprost przyznawał się że ma rosyjskie pochodzenie ale od 15lat mieszka w Polsce a w rosji ostatni raz był wtedy gdy mu brat umarł. Upierał się że skoro ma teraz nasze obywatelstwo to jest Polakiem i tyle. Potem jak wykopki mu
@thewickerman88: być może, ale nadal, przy całym moim poparciu dla Ukrainy, nie wydaje mi się, żeby wpisy z obecnego konta (przejrzałem pobieżnie), były jakoś wybitnie wykraczające poza polemikę z hurraoptymizmem podszyte może delikatną złośliwością. Po prostu nie jestem fanem czarno-białego świata, ergo tam gdzie trzeba krytykować Ukraińców, to trzeba. A przy okazji wierzę, ze trzeba im kibicować i w miarę możliwości pomagać. Ale też od paru lat mało tu siedzę i
Wprost przyznawał się że ma rosyjskie pochodzenie ale od 15lat mieszka w Polsce a w rosji ostatni raz był wtedy gdy mu brat umarł. Upierał się że skoro ma teraz nasze obywatelstwo to jest Polakiem i tyle. Potem jak wykopki mu wypominały że kacap wypowiada się o wojnie na Ukrainie to stwierdził że trollował z tym byciem ruskiem.


@thewickerman88: Ciekawe. Nie wiedziałem, że są na wykopie prawdziwi Rosjanie. Weź zarzuć jakieś
@metaxy: Ja tu podpałem, bo śmiałem nie wierzyć w odbijanie Tokmaku czy Krymu. Tutaj każdy kto ma mniej optymistyczne dla Ukrainy podejście do tematu to ruska onuca. Tutaj musisz klaskać uszami do największych bredni typu Ukraiński desant przez Dniepr. Rosyjski front, który na Zaporożu był przebijany z 10 razy. Musisz się podniecać rychłym zdobyciem Biełgorodu przez rosyjski korpus ochotniczy i itp. Muszisz łykać najbardziej żałosne brednie i w nie wierzyć inaczej