Wpis z mikrobloga

@Tylko_Seweryn: jakas klasa ktora bazuje na charyzmie w zaleznosci od preferencji - Sorcerer, Bard, Warlock, Paladin

starasz sie pakowac w skile do rozmowy, porada od kaplana zawsze doda pare pkt do rzutow itp

bard chyba bedzie najbardziej w gadanie i testy ale srednio mi sie podoba osobiscie walka nim jako glowna postacia. Paladyn bedzie op a jesli grasz "dobrymi" to raczej nie bedziesz mial takiego w druzynie
@Tylko_Seweryn: Warlock na pact of the blade, biegasz z dwurakiem, na 5 poziomie niewraliwosc na blinda koniecznie. Jak chcesz grac zla postacia, to od pewnego momentu jakikolwiek poziom trudnosci robi pa pa. Do tego czasu hunger of hadar robi robote.
@Tylko_Seweryn: TL:DR bez wchodzenia w zbedne detale - najlepszy offensive tank w grze - paladyn 2 (podklasa wedle uznania z naciskiem na vengeance) / sword bard 10 (defensive fluorish za +4 do AC na 3 lvl barda i expertise na 3 i 10 lvl barda). Nie schodzisz pozniej AC 25, pozniej dobijasz nawet do 30+ bo itemkow z premia do AC (buty, rekawice, pierscionek, etc.) nie brakuje i sa dostepne dosc
Niebobrawny - @Tylko_Seweryn: TL:DR bez wchodzenia w zbedne detale - najlepszy offens...

źródło: 20221016203013_1

Pobierz
@Niebobrawny a napiszesz tak jak dla nooba? Bo ilość rzeczy przy tworzeniu postaci mnie wystraszyła i odłożyłem narazie gierke. Ogólnie chce mieć charyzmatyczną postać która zalicza wszystkie dialogowe checki, ale też nie chce ssać w walce
@Tylko_Seweryn:

Ogólnie chce mieć charyzmatyczną postać która zalicza wszystkie dialogowe checki, ale też nie chce ssać w walce.


Biegłości początkowe paladyna - insight, persuasion, na 3 lvl wybierasz dodatkowy skill z klasy barda deception.

Background - jak w stołowej wersji DnD 5e nie ma idealnej wersji, ale soldier pod min-maxing pasuje najbardziej - intimidation, athletics. Ale finalnie mozesz wybrac to co pasuje co najbardziej pod roleplay. bo w grze jest coś
Na 3 i 10 poziomie barda (czyli na 5 i 12 poziomie postaci)


@Tylko_Seweryn: Najważniejsze - bierz 1 poziom barda dopiero na 3 poziomie postaci, pozniej wybierajac na kazdym poziomie poziom w tej klasie (jak gralem nie mozna bylo cofnac sie do poprzedniej klasy a 2 poziom paladyna to cos czego nie chce sie ominac)

Poza tym zawsze mozesz zrobic respec postaci do 1 poziomu u kolesia co nazywa sie Withers,