Wpis z mikrobloga

#usa #ukraina #wojna #rosja #copypast
Wyraz twarzy Zieleńskiego po rozmowie z amerykańskimi senatorami (akurat przed spotkaniem z Bidenem) mówi sam za siebie.

Sami deputowani mówią jeszcze więcej. Na przykład przewodniczący Izby Reprezentantów Mike Johnson:

"Od pierwszego dnia mojego urzędowania mówiłem Białemu Domowi, że potrzebujemy jasnego sformułowania strategii dla Ukrainy i jak dotąd nie było odpowiedniej odpowiedzi".

Z drugiej strony Mitch Cable, lider Republikanów w Senacie:

"Praktycznie niemożliwe jest przyjęcie dużego pakietu pomocy dla [Ukrainy i Tajwanu] Bidena przed świętami Bożego Narodzenia".

Czy warto dodawać, że pomoc dla nieumytego człowieka w kamuflażu została odrzucona, czy jest to oczywiste? #polityka
smooker - #usa #ukraina #wojna #rosja #copypast 
Wyraz twarzy Zieleńskiego po rozmowi...
  • 10
@smooker: problem jest w tym, że o ile wiemy co Rosja chce (neutralność Ukrainy i zmiana reżimu oraz wywalenie NATO do granic 1997 roku i współdecydowanie o państwach przyjętych po 1999 roku) to nikt nie zna planów Ukrainy bo ich nawet Załużny jeszcze nie napisał - co jest zwycięstwem, co jest porażką a co status quo oraz jak one się mają do interesów USA. Widząc zachowanie USA mam nadzieję, że w
@smooker: pytanie kontrolne: kto zabijał Polaków w Katyniu? Proszę o odpowiedź, jak czytam twoje wysrywy to ciekawi mnie czy jesteś ruskim trollem i ktoś ci płaci, czy po prostu jesteś głupi i złapałeś się na ruską propagande.
@Rybak28: Nie, republikanów mają na smyczy Amerykanie, którzy mają dość wydawania ich ciężko zarobionych dolarów na skorumpowane państwo gdzieś w Europie, którego nie są nawet w stanie pokazać na mapie kiedy miliony Amerykanów ma problemy wewnętrzne i szerzy się bezdomność + narkomania.
@ShowBiz:

No wiesz, kiedyś jak ruskie chcieli postawić swoją infrastrukturę wojskową 150km od granic USA to prawie wybuchła 3 wojna światowa.


No ale nie wybuchła. O cieśninie Beringa słyszałeś? Myślisz że tam wojsk nie ma? I co? Wybuchła z tego powodu wojna? Nadal zasadnym jest pytanie co orki mają do suwerennych państw?
@wojmad: czyli de facto wywalenia bo bez tej infrastruktury tym państwom NATO nic nie daje poza narażaniem na konflikt z Rosją i wyrazami ubolewania w jego przypadku