Wpis z mikrobloga

W zeszłym tygodniu, za sprawą powołania przez Sejm komisji śledczej, sprawa tzw. wyborów kopertowych powróciła na czołówki mediów. My na długo przed powołaniem komisji śledczej przedstawialiśmy nasze stanowisko.
Dlaczego teraz po raz kolejny wracamy do tego tematu? Otóż w ostatni piątek – 8 grudnia 2023 r., w odległych Szamotułach miał miejsce kolejny akt sądowej historii wydanych danych. Tamtejszy Sąd Rejonowy rozpoznawał nasze zażalenie na zarządzenie stołecznej Prokuratury Okręgowej, która uznała, że stowarzyszenie nie jest pokrzywdzone nielegalnym przekazaniem danych wyborców Poczcie Polskiej S.A. i nie jest uprawnione do zaskarżenia postanowienia o umorzeniu postępowania dotyczącego ponad 130 wójtów i burmistrzów.
Wynik? Krótko - sąd podzielił nasze argumenty.
Pełną relację z sali sądowej przygotował dla Was reprezentujący nas radca prawny Adam Kuczyński: https://siecobywatelska.pl/wydane-dane-nasze-zazalenie-uwzglednione/

Wołam:


_
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
WatchdogPolska - W zeszłym tygodniu, za sprawą powołania przez Sejm komisji śledczej,...

źródło: Wydane dane

Pobierz
  • 13
Tamtejszy Sąd Rejonowy rozpoznawał nasze zażalenie na zarządzenie stołecznej Prokuratury Okręgowej,


@Watchdog_Polska: Właśnie te informacje są mi potrzebne. Dlatego prosiłem o wyczerpujący wzór pisma.
Po nowym roku - gdy juz ruszy machina, zacznę pytać o swoje dane przekazane Poczcie (w jaki sposób zostały zabezpieczone, kto był i kto jest teraz administratorem tych danych). ect.ect.
Istnieje prawdopodobieństwo, że więcej osób zechce zapytać, dlatego będę relacjonował na bieżąco pod tagiem #zapytajwojta

Sąd Rejonowy