Wpis z mikrobloga

Co wam się komuchy nie podoba w feminatywach, które zwalczano za PRLu?


@Logika_wykopu: Zwalczano, bo wstawiano własne formy bezosobowe i zwroty typu towarzyszu, towarzystko, obywatelu itd. Stąd teraz walka ideologów o takie czy inne zaimki czy feminatywy na siłę wygląda bardzo podobnie i podobnie zostanie przez społeczeństwo odrzucone jako narzucone siłą, a nie oddolnie jak to mówił prof Miode- j. polski jest językiem żywym i powinien się zmieniać oddolnie.
Co wam się komuchy nie podoba w feminatywach, które zwalczano za PRLu?


@Logika_wykopu: binarność płci zaznaczana przy każdej okazji im się nie podoba, to trans-inkluzywni postępowcy których dupa boli przez powrót do tradycyjnego języka silnej Polski sanacyjnej
@Logika_wykopu

Ja np nie mam żadnego problemu z feminatywami Feministek

Poseł -> Poślica.

Myślę że idealnie pasuje.

Każdy fanatyzm jest idiotyczny. I w każdej sytuacji warto zachować zdrowy rozsądek. Niestety Poslicom, psycholożkom, itp... obecnie bardziej zależy na rozgłosie niż uniknięciu śmieszności.

Co jednoznacznie ilustruje ich jakość..jak i szacunek dla urzędu/ stanowiska które piastują.
@Logika_wykopu: @Miras123443: ja nie mam nic przeciwko feminatywom ale trochę kłuje mnie ten mem/infografika bo nie można jej zweryfikować. Nie ma żadnego źródła, te wycinki równie dobrze mogą być z jakiejś przedwojennej broszury/gazety feministycznej czy coś.

Dajcie jakieś porządniejsze źródła. Przecież słowniki przedwojenne na pewno przetrwały, nie ma w nich nic o feminatywach czym można by je zacytować?
@Pan_krecik: fanatyzm to mają w glowach konserwy, którym sie dosłownie każda zmiana nie podoba. Np feminatywy.


Tutaj wychodzi idealnie różnica między realistami I lewakami.

Lewak "wie" jak powinno być.
Człowiek o prawicowych i wolnościowych poglądach powie jak jest.

I mówię ci jak jest: Feminatywy w wielu sytuacjach mają wydźwięk perioratywny lub karykaturalny. Często szkodzą kobietom.

Ale lewakowi nie wytlumaczysz..że feministki szkodzą kobietom i społeczeństwu.