Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czysto hipotetycznie, zakładając, że jest ryzyko wojny w Polsce. Jakie kraje rozważałbyś jako miejsce, do którego mógłbyś emigrować wraz z rodziną i rozpocząć nowe życie, uwzględniając kulturę kraju i poziom życia?

Mi osobiście pierwsze do głowy przychodzą Niemcy, ale mam wrażenie, że tam zawsze byłbym obywatelem drugiej kategorii i nie wiem czy w przypadku obowiązkowego uzupełniania mięsa armatniego nie byliby chętni na deportację.
Drugie z kolejności to Włochy, jednak patrząc na PKB obawiam się, że mógłby być problem z pracą, szczególnie na początku bez znajomości lokalnego języka.
Mając powyższe na uwadze to Francja, pomimo wad (multikulti, prorosyjskość) wydaję się być w miarę OK wyborem, na plus to to, że daleko od linii ewentualnego frontu.

#emigracja #polska #europa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim ale wiesz że każdy kraj NATO zanim wysłałby swoich w ramach art. 5 najpierw wyłapałby dezerterów na prośbę rządu? To również byłaby pomóc. Jeśli koniecznie chcesz zwiać to radzę zacząć już teraz od okresu koniecznego do nabycia obcego obywatelstwa, ewentualnie pryskaj poza NATO.
Anonim (nie OP): >Mając powyższe na uwadze to Francja, pomimo wad (multikulti, prorosyjskość)
nie chcę wywoływać gównoburzy ale co cię obchodzi prorosyjskość rządu Francji z perspektywy zwykłego mieszkańca? Ty byś tam pojechał zacząć nowe życie (szukać pracy, domu...) a nie żeby startować do francuskiego parlamentu

Drugie z kolejności to Włochy, jednak patrząc na PKB obawiam się, że mógłby być problem z pracą, szczególnie na początku bez znajomości lokalnego języka.

PKB nie