Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z Was z Redisa i pracuje na #windows10 ?
Da się tam jakoś ogarnąć redis-cli? Bo wg dokumentacji Redis nie wspiera windows, obejście to WSL, ale problem jest taki że Redisa mam za VPNem, a z tym z kolei nie radzi sobie WSL.

Czy jedyna opcja to przejść na macos? Bo linux odpada przez inne oprogramowanie które nie wspiera linuxa.

#programowanie #programista15k
  • 10
za VPNem, a z tym z kolei nie radzi sobie WSL.


@voot: No ja korzystam cały czas z WSL i VPNa. Wydaje mi się, że wczesniej nawet bezpośrednio z WSL, ale przecież możesz też się połaczyć z VPN normalnie na windowsie i WSL też będzie miał dostęp do tej sieci.
via Wykop
  • 0
@wstanczyk: no właśnie na WSL z VPN

ping wykop.pl

ping: wykop.pl: Name or service not known


a też na WSL ale bez VPN

ping wykop.pl

PING wykop.pl (146.59.79.191) 56(84) bytes of data.


natomiast WSL z VPN

ping 146.59.79.191

PING 146.59.79.191 (146.59.79.191) 56(84) bytes of data


no więc sieć jest, ale coś mu się tam pieprzy z DNSami i jak szukałem na stackoverflow, to podobno znany błąd, tak ma być i tyle.
via Wykop
  • 0
@wstanczyk: na terminalu windowsowym pinguje z VPN bez problemu na cmd, powershell i gitbash.
Sprawdzam poleceniem wsl --list --verbose i mam tam ubuntu na wersji 1.
via Wykop
  • 0
@nad__czlowiek: właśnie też teraz o tym pomyślałem i chwilka bo się pobiera...
dobra działa, dzięki za pomoc :D

Szkoda tylko że nie da się normalnie z tego korzystać, tylko takie kombinacje, ale póki co wystarczy :)

EDIT: nie wiem dlaczego usunąłeś komentarz, ale faktycznie na dockerze jak pobrałem obraz to mam tam redis-cli i zalogowało mnie bez problemu :)
@voot: zostawiam dla potomnych bo rozkminiałem swego czasu taki sam problem w srodowisku gdzie nie było szansy na konteneryzacje. Jest coś takiego jak memurai - jest to w gruncie rzeczy redis dla windowsa, korzysta z tego samego api, z tych samych komend cli. Czyli integrując się z tym w swoich apkach normalnie pobieracie libkę dla redisa i łączycie się nią z memuraiem :)