Wpis z mikrobloga

@4mmc-enjoyer:

4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taką drogę uznaje się wydzieloną część drogi publicznej przeznaczoną do ruchu pieszych położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia drogi dla pieszych, na której jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych;


ale jak nie masz chodzinka bezpośrednio przy płocie, tylko jest kawałek trawniczka (gminnego, nie twojego)
A miałem lepszy dzień i napisałem do Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie niewolniczego przepisu nakładającego obowiązek odśnieżania przyległego chodnika.


@Villeman: no nie chlop jeszcze chce, zeby ludzie z blokow (czyli wysoka gestosc zaludnienia), mu sponsorowani odsniezanie przed domkiem. Wywoz smieci wam sponsorujemy, dbanie o infrastrukture wam finansujemy. Jeszcze mamy odsniezanie waszych chodnikow?
@Villeman: jak wioślarz na galerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cieszę się, że napisałeś ten wniosek i dziękuję. Mam nadzieję, że rzecznik kiedyś zacytuje Cię w jakimś publicznym wystąpieniu.
@Villeman: Wołaj, sam mam ten problem a w zasadzie moja mama. Mieszka sama, ma ponad 60 lat i musi #!$%@?ć z łopatą i odśnieżać chodnik gminny za darmo bo tak.
@Villeman: Zaplusowane i czekam z niecierpliwością na odpowiedź, bo sam mam podobną sytuację, trochę co prawda odejdę od tematu, ale muszę się wygadać xD 50m od domu mam niezabudowaną działkę, przy której dopiero co wybudowano chodnik, z tym że podczas budowy robole wykopali (XD) słupek graniczny i nie wiem właściwie czy chodnik przylega do granicy czy nie. Rzecz jasna powiedzieliśmy kierownikowi budowy że ten słupek ma w ciągu 24 godzin się