Wpis z mikrobloga

@zaba34: @Maro88z jeszcze raz i powoli. Bowidze ze brniecie w zaparte. Co prawda juz 7 lat nie pracuje na kopalni ale 9 lat tam przepracowalem. Niesadzicie ze chyba wiem co mowie?
Wiec:
-stare czasy = 12 pensji + 13 + 14 +barborka
-"nowe" czasy (z przed ponad 20 lat) = 12 pensji + 14 + barborka. Tyle.

Dawno temu zrobiono taki "myk" Ze 13 podzielono na 12 i o tyle podniesiono
@Maro88z: czyli ze co? Jak moj pracodawca placi premie kwartalna to ja nie wim ile rok ma miesiecy? Ja twierdze ze ma 16 miesiecy?

Gornicy, nauczyciele i budzetowka nie wiedza ile rok ma miesiecy bo maja wpisana TRZYNASTA pensje w regulaminach pracy.

Jesli nie rozrozniasz co to pensja a co to premia to moze jak zaczniesz pracowac to zaczniesz rozrozniac.

A i zebys sie nie spultal do konca-nie dyskutujemy tutaj czy
górnicy są cały czas na minusie a od nauczycieli zależy wyedukowanie przyszłych pokoleń, delikatna różnica


@AndyMendy:
Dziwnym trafem prywatne kopalnie sa na plusie. Tezarzadzane przez panstwo juz nie do konca.

Pokaze Ci drobna roznice:
Ilu nauczycieli spotkales na swojej szkolnej drodze? Wez sie teraz zastaniw czy aby napewno wszyscy oni zasluguja na trzynasta pensje (i podwyzki).

Bo ja takowych policze na palcach jednej reki. Aleoczywiscie to nauczyciele. Wiecnalezy sie kazdemu za
@gorzki99: mówię o publicznych kopalniach i publicznych ( ͡° ͜ʖ ͡°) górnikach bo na nich płacę z moich podatków. Z nauczycielami jest tak że zarabia się mało i najlepsi uciekają z tego zawodu.
Kraj który nie inwestuje w edukację karleje i głupieje a ktoś kto próbuje walczyć z kadrą ucząca czy innymi intelektualistami jest idiotą albo wrogiem danego narodu
@AndyMendy: Ale ja sie zgsdzam ze inwestycje w oswiate, sluzbe zdrowia itp sa wazne.
Tylko troche inaczej na to patrze. Zadlugo juz pracuje zebym sie godzil na to ze ktos ma dostac bo wykonuje dany zawod. Totak nie dziala. Placisie za prace a nie za przychodzenie do niej. Mozekiedys uda Ci sie to zrozumiec.

Ja probuje pokazac ze nie kazdy nauczyciel, lekarz, policjant itp zasluguke na odpowiednia do danego zawodu pensje.
@tobaccotobacco: nie wiem co oznacza personel na uczelni. Jak podpadales pod KN to 13 Ci sie nalezy. Moja siorka pomimo ze ma dyplomowanego to nauczycielem nie jest (pracuje jako personel w internacie szkoly) i13 wpada.