Wpis z mikrobloga

@tobaccotobacco: Ok.

Jak wspomnialem moja siorka tez nie pracuje jako nauczycielka. Ale dyplomowanego ma i podlega pod KN. Wiec 13 wpada.

To ze pracowales na uczelni nie oznacza ze podpadales pod "nauczyciela" I KN.

U mnie w robocie tez zateudniamy podwykonawcow. I to nie oznacza ze maja przywileje jakie przysluguja pracownikom.
  • Odpowiedz
Proponuje zanim napiszecie hakies glupoty to jednak zrobic minimalny research :)))


@gorzki99: sprawdziłem pierwszą stronę google i wszędzie piszą, że 13 i 14 pensja + premie i dodatki:
dopłaty do dojazdów,
dopłaty za pracę w trudnych warunkach
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: No to gratuluje. Przynajmniej tyle zrobiles ze pogooglowales.
Pozwol ze wyjasnie (szkoda ze nie dales punktow byloby mi latwiej-lapek mi padl i pisze z telefonu co jest malo wygodne ale sie postaram bo doceniam ze zrobiles jakis ruch.)

Doplata do pracy w teudnych warunkach-zgadza sie. Tak zwane szkodliwe. Co wiecej-skrocony czas pracy w trudnych warunkach. Regulujeto ustawa i rozporzadzenie. Dotyczykazdego zawodu i noe jest przywilejem gorniczym.

Bony zywieniowe. Zgadza sie. To akurat reguluje rozporzadzenie. Kazdapraca o onciazeniu powyzej ilustam gearantuje posilek regeneracyjny. Czy to na budowie, czy hucie czy gdziekolwiek. ZNOWU nie jest to przywilej gorniczy. Wprawdzie rozporzadzenie mowi o posilku a nie kasie ale zaden sanepid nie dopisci kuchni pod
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: 2/2
Deputat weglowy? Tak. Kazda firma ma jakies branzowe przywileje dla pracownikow. Kolejarzemaja darmowe bilety, kiedystpsa miala preferencyjne warunki przylaczen dla swoich itp. Wiecznowu zaden przywilej gorniczy.

Doplaty do dojazdow? Pierwsze slysze. Kiedysjezdzily przewozy. Moze gdzies dalej jezdza. Btw... Nptaki amazon ma darmowe przewozy do pracy. Wiec to raczrj nic niezwyklego. Iznowu zaden przywilej gorniczy.

Premie uznaniowe? Jaja se robisz? Nigdy zafnej nie widzialem. Noale 9lat to moze za krotko pracowalem. Pozatym... Premieto przywilej gorniczy? Serio? Nigdzie indziej nie
  • Odpowiedz
@tobaccotobacco: Zaden odwrot. Skodmam wiedziec jaka miales umowe? Moze tsk w skrocie-teraz na wielu jednostkach wojskowych do pilnowania terenu sa wynajmowane zewnetrzne firmy ochroniarskie. Czyto oznacza ze korzystaja z przywilejow jakie maja zolnierze ? Bo pracuja na ich terenie?
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: mam dla Ciebie maly challenge. Jest jeden przywilej gorniczy z ktorym nie spotkalem sie w zadnej innej branzy. Moze gdzies tez tak maja - nie wiem.
Ale skoro juz pokusiles sie o googlowanie to moze Ci sie uda.

Jak wspombialem nie mam zadnego interesu zebyvsciemniac. Juz oj 7 lat nie pracuje na kopalni a nawet jak pracowalem to nie balem sie mowic prawdy. Wiec jak znajdziesz to daj znac.
  • Odpowiedz
@AndyMendy: Ale co oceniam? Bo chyba nie nadazam za pytaniem :/.Jesli nadazam to wydaje mi sie ze putasz w jaki sposob oceniam "przywileje gornicze" (Popraw mnie jak zle zrozumialem pytanie). Jesli dobrze zrozumialem to wyzej udowodnilem Ci ze zaden z tak zwanych przywilejow gorniczych nim nie jest. Wszystko wynika z przepisow ogolnych a nienszczegolnych dla gornictwa.
Dlatego zawsze mam beke jak komis sie wudaje ze gornicy maja jakies swoje przywileje.
  • Odpowiedz
@gorzki99: jak ty się odpaliłeś to ja nawet nie...
Przecież skopiowałem tamto po prostu z jakiegoś money.pl czy innego, na kilku stronach czytalem bardzo podobne rzeczy.

A to, że pytam o źródło nie znaczy, że wmawiam Ci kłamstwo tylko (uwaga!) pytam o źródło. I żebyś nie pisał jakby to był taki oczywisty research. Dzięki za objaśnienie, ale ja dalej nie widzę źródła, że trzynasta pensja górników nazywa sie "czternastka"
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: jak wspomnialem od wczoraj jestem bez laptopa. Doscciezko mi na telefonie sie przelaczac.
Nie dziwie sie ze wyczytales takie bzdury. Odlat trole troluja nawet nie sprawdzajac. Całkowicie Twoj dysonans. Wiekszosc mysli ze jak jest 14 to oczywistym jest ze musi byc 13.Jak widzisz bie do konca :pp Wyjasnilem Ci wczesniej co sie z 13 stanelo.
Nie chodzi o to ze sie odpalilem. Chciałem abys raz cos zgodnego z prawda
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: Spoko. Pomimoze juz z 8 lat nie pracuje w branzy to zawsze daze do faktow. A ze znam temat niejako od wewnatrz to wiem co mowie. Niestety propaganda nie zawsze robi research. Wiecto nie jest tak ze mam cos do Ciebie ad persona. Wiemjak to wyglada. Dlatego milo ze kolejna osoba mogla sie dowiedziec prawdy :) Jakbys mial jeszcze jakies pytania to smialo. Pisalemze jest jeden przywilej chyba stricte
  • Odpowiedz