Wpis z mikrobloga

#przegryw #informatyka #programista15k #pracbaza
Ale niektórzy ludzie to są odrealnieni. Ja jak byłem młody to siedziałem całe dnie na komputerze, nie miałem żadnych znajomych itd.

Ostatnio ktoś z rodziny kupił laptopa i mówił, że się nie zna na komputerach i mnie poprosił bym mu skonfigurował nowego laptopa.

No to to zrobiłem, bo przecież to proste, prawda?

Gdy to zrobiłem to ta osoba mi powiedziała, że ja się strasznie marnuje, że informatycy zarabiają po 8-12k i zna ona jakiegoś młodego informatyka, który w młodym wieku za gotówke kupił nieruchomość.
No i ja też bym tak niby mógł. Tak dużo zarabiać.

A gdzie tam, przecież ja nie mam ani studiów, ani nawet nie chodziłem do technikum infromatycznego.
  • 9
@Xvenowski: No młody ty przy konkuterze siedzisz to powinieneś być informatykiem15k.
A to jeszcze trzeba lubić programowanie czy inne dziedziny, za które dobrze zapłacą. Do tego najlepiej iść do technikum informatycznego, potem studia, ogarniać nieźle fizykę i matmę, żeby sobie poradzić i się jeszcze jakoś wstrzelić na staż czy praktykę i mieć pierwszą robotę w IT.
nikt kto tylko konfiguruje laptopy tyle nie zarabia


@PiotrX1: @Durisil Ja to wiem, to na tą sugestie odpowiedziałem, że żebym ja został dobrze zarabiającym informatykiem to najpierw bym się musiał bardzo dużo uczyć, isc na studia, etc.

To ta osoba mi odpowiedziała, a gdzie tam, przecież widać, że ogarniasz komputery i na prawdę się marnujesz w swojej pracy
@Xvenowski: A też taką pogadankę miałem w lecie z jednym wujkiem. "Idź Durisil w informatykę, bo tam dobre pieniądze".
Na studia informatyczne to chłop zbyt głupi, żeby ogarnąć fizykę i matmę.
W domu próbowałem coś z tworzeniem stron, ale łatwo się zniechęcam i jakoś to nie jest interesujące.
Żeby tym programistą15k być to trzeba być autystą jakimś, który myśli tylko o tym.
Pożyjesz i zobaczysz na czym polega praca :D Dobrze zarabiający programista może i mieć problemy z zainstalowaniem Windowsa... no bo przecież od 10 lat jedyne co robi to pisze stronki. Oczywiście przejaskrawiam, ale tak to już jest
@Xvenowski:
1. Od konfiguracji laptopa do pracy w IT za miliony monet daleka droga
2. Do pracy w IT nie potrzeba studiów ani technikum informatycznego. Tylko wiedzy i umiejętności.
2. Do pracy w IT nie potrzeba studiów ani technikum informatycznego. Tylko wiedzy i umiejętności.


@depish: Tak, tylko moja wiedza i umiejętności raczej się kończą na podstawowych rzeczach związanych z komputerem i tu jest problem. Choć, ktoś kto nie ma pojęcia o komputerach może twierdzić inaczej
@Xvenowski: Akurat technikum informatyczne jest zbędne, studia mogą się przydać, ale na wielu stanowiskach nie są koniecznością (choć ułatwiają zdobycie pierwszej pracy). Z Twoimi aktualnymi umiejętnościami to pewnie najbliżej do helpdesku tylko kasa tam nie jest jakaś super. A jakby chcieć coś bardziej dochodowego to może admin, ale wtedy najlepiej ogarnąć jakiś OS serwerowy typu Win server / Linux, jakiś LDAP, dockera, sprawy sieciowe, bazy danych i wychodzi, że jednak nie