Wpis z mikrobloga

NR 49 #serialseries
LISTA SERIALI

Fundacja - Foundation

Twórcy: Josh Friedman i David S. Goyer
IMDb: 7.6/10
https://www.imdb.com/title/tt0804484/
https://upflix.pl/serial/zobacz/foundation-2021
Gatunek: dramat, s-f

Daleko w przyszłości Imperium stoi w obliczu rozliczenia, jakiego jeszcze nigdy wcześniej nie doświadczyło: kilka tysięcy lat chaosu zostało przewidziane przez najwybitniejszego psychohistoryka galaktyki, Hari Seldona. Zakłada on Fundację aby pomóc ludzkości w mrocznych czasach, jednak Imperium ma swoje plany. Na podstawie siedmioksięgu Asimova.

Czy Polecam? Coraz mniej. Nie skończyłem jeszcze drugiego sezonu ale mam dwa problemy z tym serialem. Nie ma w nim bohatera, którego lubię, któremu kibicuję, czuję jakąkolwiek więź (więc ciężko się to ogląda) oraz więcej tam gadają niż pokazują (więc nudno się ogląda). Z drugiej strony to Asimov a efekty specjalne i ogólny wygląda serialu jest na bardzo wysokim poziomie. A co Wy myślicie? Ja w każdym razie zobaczę ostatnie odcinki 2 sezonu...
WLADCA_MALP - NR 49 #serialseries 
LISTA SERIALI

Fundacja - Foundation

Twórcy: Josh...

źródło: fundacja

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
Nie ma w nim bohatera, którego lubię, któremu kibicuję, czuję jakąkolwiek więź


@WLADCA_MALP: Właśnie oglądam Orange is the new black. I generalnie ucieszyłbym się gdyby wszystkie postaci tam zeżarły szczury. xD Degrengolada umysłów i pętla #!$%@? jest na takim poziomie, że nikt nie powinien tam przetrwać. Chociaż sam serial jest ok bo jestem na 6 sezonie. Paradoks. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: może sprecyzuję - chodzi mi o cesarza w kwiecie wieku, który sprawuje faktyczną władzę. Lee Pace gra super. Poza tym ta historia nie miała miejsca w książce i to scenarzystom nawet fajnie wyszło. Sama adaptacja książki bowiem, to jakieś kuriozum. Zacząłem oglądać drugi sezon i jak zobaczyłem co tam się odwaliło z Seldonem, to na pierwszym odcinku chyba sobie daruję.
  • Odpowiedz
  • 0
@Saper86: no to może dobrze, że nie widziałeś dalej co wyprawiał ze swoją niańką robotem :) Mimo wizualnego przepychu i dobrych pomysłów (od Asimova) to serial nie potrafi wciągnąć. Jak na kosmiczną epopeję to coś czuję, że to skasują zanim skończą...
  • Odpowiedz
  • 0
Dokończyłem 2 sezon i musze przyznać, że jest kilka scen wartych zapamiętania ale z drugiej strony zaczyna mnie wkurzać, że jak ktoś ginie to niekoniecznie...
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: dla mnie ten serial powinien się w ogóle powoływać na Asimowa, bo nie ma z książkową Fundacją absolutnie nic wspólnego, co więcej w najważniejszych kwestiach stanowi zaprzeczenie głównych idei z twórczości Asimova (np. świadome morderstwo dokonane przez R.Daneel Olivava, czy wyrzucona do kosza nieuchronność polityczna psychohistorii). Wizualnie meh, fabularnie dno, słowem: porażka.
  • Odpowiedz