Wpis z mikrobloga

Jest coś wyjątkowego w Nowym Jorku w czasie świąt Bożego Narodzenia. W wielu filmach NYC w okresie świątecznym przedstawiony jest bardzo romantycznie i klimatycznie. Filmowe obrazy pokrywają się z rzeczywistością. Świąteczny Nowy Jork jest pełny kolorowych światełek, lodowisk, marketów na świeżym powietrzu i przepięknych ozdób na budynkach. W tym czasie ulice są bardzo zatłoczone, a ceny jeszcze wyższe, co trochę zabiera tej magii, ale i tak warto tu przyjechać.

Zapraszam na kolorowy i obszerny przewodnik po świątecznym Nowym Jorku!

https://wykop.pl/link/7293569/swiateczny-nowy-jork-co-warto-zobaczyc-zima-polacz-kropki

#nowyjork #usa #podroze
kej-ti - Jest coś wyjątkowego w Nowym Jorku w czasie świąt Bożego Narodzenia. W wielu...

źródło: swieta w nowym jorku (103)-horz

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: nawet gdyby, to jest jak hydra, więc pewnie za chwilę wyrośnie jakiś nowy łeb w stylu tej parki co pojechała na wycieczkę do Tajlandii i też już są blogerami xd
  • Odpowiedz
@kej-ti: planuję pierwszą podróż do USA, będę miał do dyspozycji 11 dni z czego planowałem 8 dni poświęcić na NY i 3 na Waszyngton.
Orientujesz się może czy to dobry podział?
Ewentualnie są jakieś fajne miejsca do odwiedzenia w okolicy tych dwóch miast?
Ewentualnie jakieś trzecie miasto, gdzie warto coś zobaczyć na więcej niż 1 dzień?
  • Odpowiedz
@kej-ti: zaznaczam, nigdy nie byłem w USA i pewnie wyjdę na marudę, ale o jakim bożonarodzeniowym klimacie mowa? Bo mam wrażenie, że to po prostu jakieś zagłębie konsumpcjonizmu i wszystko jest wokół tego skupione, a nie ma miejsca na żadną "magię Świąt". Nie traktuj mojego komentarza jako atak, pytam tylko :)
  • Odpowiedz
@krabXT: 3 dni na Waszyngton to zdecydowanie za mało. Weź pod uwagę, że wszystkie muzea w Waszyngtonie są bezpłatne i są na prawdę warte odwiedzenia.
Samo Air and Space (filia pod Waszyngtonem) to 1 dzień zwiedzania.
8 dni w NY - cóż, ja byłem 3 dni i jak dla mnie w zupełności wystarczyło :)
  • Odpowiedz
Ewentualnie jakieś trzecie miasto, gdzie warto coś zobaczyć na więcej niż 1 dzień?

@krabXT: nad Niagarę

ja byłem 3 dni i jak dla mnie w zupełności wystarczyło :)

@Balzack: świetny przykład na to, że takie jednoznaczne stawianie pytań w internecie, w kwestii tego co warto a co nie, jest bardzo zależne od potrzeb i oczekiwań.
Mi tydzień było mało ale potrafiłem spędzić cały dzień w MET (i było mało), kolejny
  • Odpowiedz
@terminator800: Byłem w październiku - praktycznie nigdzie nie było kolejek, nawet na Times Square można było przejść problemu i porobić w spokoju zdjęcia. Na wyjazd na One World nie było nikogo w kolejce, wszedłem z marszu. Pogoda to przyjemne +12, na spacery idealnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znajomi, którzy byli w wakacje narzekali na ogromne tłumy turystów w zasadzie wszędzie. Na One World czekali ponad 2h.
  • Odpowiedz