Wpis z mikrobloga

Jest coś wyjątkowego w Nowym Jorku w czasie świąt Bożego Narodzenia. W wielu filmach NYC w okresie świątecznym przedstawiony jest bardzo romantycznie i klimatycznie. Filmowe obrazy pokrywają się z rzeczywistością. Świąteczny Nowy Jork jest pełny kolorowych światełek, lodowisk, marketów na świeżym powietrzu i przepięknych ozdób na budynkach. W tym czasie ulice są bardzo zatłoczone, a ceny jeszcze wyższe, co trochę zabiera tej magii, ale i tak warto tu przyjechać.

Zapraszam na kolorowy i obszerny przewodnik po świątecznym Nowym Jorku!

https://wykop.pl/link/7293569/swiateczny-nowy-jork-co-warto-zobaczyc-zima-polacz-kropki

#nowyjork #usa #podroze
kej-ti - Jest coś wyjątkowego w Nowym Jorku w czasie świąt Bożego Narodzenia. W wielu...

źródło: swieta w nowym jorku (103)-horz

Pobierz
  • 40
@terminator800 ty nie patrz na ceny tylko na pogodę. Latem masz piekło na ziemi z wilgotnością rodem z tropików i temperaturami po 35C - nie pozwiedzasz za dużo wówczas. Zimą natomiast piździawa, bardzo wietrznie i dużo śniegu. Weź to pod uwagę jak będziesz planował. Lato zaczyna się już w początku maja i trwa do listopada. Najlepiej na początku lub na końcu tego okresu.
  • 1
@terminator800: na ESTA możesz być maks 3 miesiące, a na wizie turystycznej pół roku.
Kiedy najlepiej ogólnie, czy w okresie swiątecznym?
Ogólnie to moim zdaniem najlepsza jest wiosna, bo jeszcze nie jest bardzo gorąco, a lato w NYC jest upalne i czasami trudno jest wytrzymać. Z kolei zimy są surowe, ale w trakcie okresu świątecznego jest tam przepięknie, tylko też drożej.
  • 1
@kosmita: to też prawda ;) w NYC jest mnóstwo nieciekawych miejsc, gdzie królują śmieci i zapach marihuany. Jeszcze gorzej jest w Jersey City - tam 1 raz widziałam pościg policji, a okna w większości domów były zakryte czarną taśmą.
@terminator800: ja zdecydowanie proponowalbym ci wycieczke w lato, pomimo upalow ( chociaz w tym roku tak strasznie nie bylo) gorsza niz upaly jest wilgoc. Wtedy rzeczywiscie jest nieznosnie. W lato mozesz pozwiedzac na piechote sporo miejsc. Zjesc cos dobrego ( to powinno byc jednym z glownych celow wycieczki, bo NY to Mekka dla fanow dobrego jedzenia) Zakupy w molu w Elizabeth, wycieczka promem z Astorii do Far Rockaway, pare drapaczy chmur
@terminator800: na miejscu zawsze jest drogo ale jak sam napisałeś masz gdzie mieszkać, więc pytanie o ceny nie ma znaczenia. Komunikacja i muzea kosztują tak samo. Żarcie również. A bilety lotnicze monitoruj, bo nie ma jakiegoś taniego miesiąca. Zawsze mogą się trafić drogie jak i tanie loty
@PurpleHaze: nic z tym nie zrobisz. Choć z drugiej strony wolę na głównej wpisy pseudopodróżników co kupili samodzielnie bilety do miejsc o których napisano na wszystkie sposoby i teraz będą innym doradzać, niż Orlen.