Wpis z mikrobloga

#przegryw
Zawsze byłem gorszy we wszystkim. Żeby wygrywać w szachy z niedzielnymi graczami 1000 rankingu na chess com musiałem się przygotowywać, uczyć i oglądać filmiki z gier przez pół roku podczas gdy inni z buta grają jak ja.

Trenowałem na siłowni. Doszedłem po roku do 80kg na klatę 3x. Po czym się okazało że jestem tak samo silny jak koledzy którzy tylko pili piwo.

Jak pracowałem w kołchozie to laski szybciej się nauczyły na szkoleniu obsługiwać frezarkę niż ja.

W piłkę nożną nie wiem jak bym się starał to i tak byłem wybierany pod koniec.

Jakoś na farcie się wbiłem na #programista15k i niech ta chwila jeszcze potrwa.

Pamiętam jak psycholog się mnie zapytała jakie są moje mocne strony to zamilkłem na minutę.
  • 8
@rolling_stone_with_no_hope: jak jesteś przeciętny/ wyższy niż inni w kontekście inteligencji to pewnie wpojone ci przekonania powodują coś takiego że się wolniej uczysz niż inni bo wewnętrznie nie wierzysz w to że możesz sie nauczyć szybciej/ na równi z nimi, wytłumaczeniem też mogłby być autosabotaż, czyli chęć potwierdzenia samemu sobie tego że świat tak działa jak ty go obserwujesz, i braku zerwania tego schematu, co zresztą wiąże sie z tym co pierwsze
Jakoś na farcie się wbiłem na #programista15k


@rolling_stone_with_no_hope: ale nie umniejszaj sobie zasług, bo zarabiając 15k odniosłeś sukces. Nie znam statystyk ale pewnie 95% pracujących zarabia mniej niż ty, więc pod tym względem jesteś top 5%
Do tego pewnie umiesz oszacować ryzyko więc polecam ci odkładanie i inwestowanie sporej części zarobków. Może być w mieszkania i indeksy giełdowe USA.
Jesteś w stanie zostać milionerem przed 40tka, a nawet wcześniej.
To jest
@rolling_stone_with_no_hope: Twoim problemem jest porównywanie się ze swoim otoczeniem. Gdy będziesz opierać się na tym co robią inni zajdziesz najdalej tak daleko jak oni - zostaniesz przeciętny nieważne gdzie pójdziesz. Jedynie dopuszczalne krytyczne porównywanie, to porównywanie się z samym sobą sprzed roku czy miesiąca. To samo z treningami, na siłownię nie chodzi się budować mięśnie ale przede wszystkim po to aby dostać boosta intelektualnego. Siła też jest fajna ale nie ma