Wpis z mikrobloga

Może i jestem symetrystą, ale robienie laski Niemcom i Francuzom to będzie wręcz motyw przewodni w polityce nowego rządu. Teraz jest totalnie zły moment na napisanie takiego posta (liczę się z hejtem za 3..2..1), kiedy ludzie mają jeszcze uraz po PiSie i obiecujący początek w postaci rozliczeń daje im nadzieje na lepsze jutro, ale pompowanie balonika skończy się hukiem już za maksymalnie rok.

Ilość giga chadów na wykopie, którzy kończyli mieszani z błotem jest wręcz niezliczona. Jestem za to pod dużym wrażeniem dziennikarzy (Radio ZET, RMF), którzy nie wchodzą w 4 litery przyszłej koalicji rządzącej i wyrażają nawet zaniepokojenie pewnymi planami (patrz: rzekoma afera wiatrakowa) i dążą do wyjaśnienia, kiedy są wątpliwości.

Choć uważam PO za partię realizującą niemieckie interesy (i to nie będąc PiSowcem), to zostawię mały plusik w postaci większej wolności wypowiedzi, także w mediach. Już sam fakt, że ktoś z nich jest podczas wywiadu zestresowany czy zmieszany i dziennikarz stara się być momentami w kontrze, to pozytywny sygnał. PiSowcy byli po prostu bezczelni i pogardliwi wobec innych dziennikarzy niż "swoi", a gdyby mogli, to złapaliby za mordę także prywatne media.

Gorąco liczę na to, że ludzie będą się angażować w to co dzieje się w kraju bez podziałów na tępy i twardy elektorat konkretnej partii.

#polityka #bekazpisu #bekazpo #takaprawda #bekazlewactwa #sejm
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@danob99: od kogo? Napisz.

Albo zróbmy tak. Udowodnisz mi, że jestem od kogoś i wpłacam tysiac złotych na wybrana przez ciebie fundacje.

Jeśli nie, przepraszasz za pomówienia i wplacisz tylko 100 zł na wybraną przeze mnie. Miesiac na zebranie dowodów starczy?
  • Odpowiedz
  • 0
@KotBojowy: Jacy my? Ja gdzieś startowałem w wyborach?XD

Czekaj, czyli ty pisząc do mnie "wy", uważasz swoją partię za "my", czyli albo jesteś politykiem i tutaj zgrywasz wykopka, albo po prostu jesteś tak srogo trzepnięty w beret, że się utożsamiasz z partią polityczną jak z klubem piłkarskim. I wiesz co? Tym drugim typem człowieka gardzę bardziej. Polityka bym jeszcze zrozumiał.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: myślę , że jak opadnie wyborcza mgła (fog of election), to zdamy sobie sprawę tak gdzieś po roku, że jednak dalej jesteśmy w Polsce a nie jakimś Uber świecie bez PiSu.
Już teraz widzę, że 3 główne trzony koalicji w wielu sprawach nie mają wspólnego stanowiska, różnice będą wychodzić w toku dziejących się spraw.
Na plus nowego rządu oceniam:
- skuteczniejsza polityka zagraniczna
- gwarancja stabilności ustawodawczej, nocne głosowania
  • Odpowiedz
  • 0
@zapomnialemhaslo: Może w 20 % tak jak większość was, ale widocznie miałem czas na głupoty :) Poza tym, jakbyś czytał uważnie moje posty, to byś wiedział, że nawet wolałem porażkę PiSu, by Konfederacja EWENTUALNIE nie spaliła mostu w postaci koalicji, a poza tym chciałem, żeby ewentualne 4 lata złych rządów PO skumulowały się z 8 słąbymi PiSu.

Nieistotne. Teraz rządzi PO i niech się wykaże. Czekam cierpliwie na twoje fikoły.
  • Odpowiedz
  • 0
@KotBojowy: Też nimi gardzę i co ty na to? Banda patałachów siejąca nepotyzm i tępą propagandę dla prostaków. O ile jeszcze u rządu Szydło można było się doszukać jakichś plusów, tak u Vateusza nie ma ani trochę.
  • Odpowiedz
  • 0
@bdg-bro: Polityka zagraniczna oparta na ciągnięciu laski jest tak samo nieskuteczna jak polityka zagraniczna polegająca na machaniu szabelką.

Z resztą się zgodzę.
  • Odpowiedz