Wpis z mikrobloga

#zalesie #praca #pracbaza #szukampracy #przegryw #gownowpis #neet #wroclaw
Nie wiem co jest nie tak,ale szukam pracy już od wielu miesięcy we Wrocławiu i natrafiłem tylko na oszustów albo januszy biznesu co chcą żebym do pracy miał własny samochód,telefon,laptopa i wykorzystywał je w celach służbowych.Albo ci lepsi co chcą dni próbne bezpłatne ehhh…
Zaraz skończy się na tym że będzie magik,bo już mam dość neetowania i trochę mnie to dołuje.Studia zaoczne są robione,kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi.Doświadczenie mam jako przedstawiciel handlowy w OZE i cyberbezpieczeństwie.Praktyki w serwisie komputerowym:naprawa laptopów i PC,po szkole zdarzyło mi się pracować jako spawacz światłowodów.Pracowałem też jako nauczyciel języka Angielskiego w Korei Południowej przez prawie dwa lata.Była też krótka przygoda z technikiem na produkcji w LG,ale byłem tam sam nikt mnie niczego nie nauczył i nie przeszkolił (nawet mi nie powiedziano w którym budynku mam pracować) dali mi laptopa i kazali iść do biura na produkcji hui wie gdzie,budynku szukałem chyba z 20 minut bo nigdy nie byłem w tamtym miejscu.Poza tym produkcja to okropne środowisko pracy składające się głównie z polskich i ukraińskich patusów.I najlepsze jest to jak przyszedł jakiś inny przegryw jak ja na to samo stanowisko po kilku dniach,i ja musiałem go szkolić xD pracowałem tam ledwo ponad tydzień.Pochodził ten typ 2 dni potem nie przyszedł bo przerosło go ile jest do nauki.Ze mną po 3 miesiącach stało się to samo miałem już tego dość.Mam do tego prawo jazdy kat.B kat.C i w trakcie C+E
Wydaje mi się że mam w miarę dobre a przynajmniej wystarczające predyspozycje do normalnej pracy za chociaż 4000-5000 netto aby starczyło na jakiś wynajem.Rzeczywistość pokazuje,że chyba jednak nie.Zastanawiam się ile osoby w moim wieku tj.24 lata szukają pracy w mieście podobnym do Wrocławia.Może nie tylko mi tak słabo idzie ().Bezrobocie takie niby niskie jest rynek pracownika ale dla mnie to jest jakaś porażka.Jakby ktoś szukał i potrzebował mirka z takimi kwalifikacjami to zapraszam na pw.Jedyne moje wymagania to umowa od pierwszego dnia zatrudnienia,żadnej pracy na czarno i wynagrodzenie wypłacane w dniu na który się umawialiśmy,i praca w otoczeniu „normalnych” ludzi czyli nie typowych „Sebiastianów i Karyn i innych Jessic.”
  • 8
  • Odpowiedz
@GugliPL: ja mam wrażenie, ze rynek pracownika już się dawno skończył. Jest to spowodowane wzrostem płacy minimalnej przez co pracodawcy redukują liczbę pracowników oraz napływem ukrainców, którzy stają się coraz bardziej wykwalifikowani. Pracuję na magazynie i zarabiam 4500 netto/msc. Niedawno szukałem jakiejś lekkiej biurowej pracy za podobne pieniądze bo mam do tego kwalifikacje, odbyte praktyki, kończę studia zaoczne, znam angielski bdb. I co? I nic. Albo brak odpowiedzi, albo praca za
  • Odpowiedz
@Belzebub @nietoperze20 @GugliPL Ja jestem w identycznej sytuacji, najprawdopodobniej niedługo zostane zwolniony. I będę musiał szukać pracy zarabiam ok 4,3k -4,6k jak stanowisko biurowo magazynowe. Jak 2 dni temu patrzyłem vna oferty vto max było 3800 brutto a ja potrzebuję ok 4,5k netto zapowiada się zajebsicie Ehh..
  • Odpowiedz
@nietoperze20: przecież tak było zawsze. W latach 2000ych też w biurze była praca za minimalną. Do tego blisko 10% bezrobocie. Większość osób w granicy 18-25 lat pracuje w niskiplatnych zawodach niekiedy ocierając się o patusow. Jedynie kiedyś przez brak social mediów nie było slangu "przegryw", "neet" itd.To jakas nowomowa. Mam wrażenie że ludzie uważają że życie powinno wyglądać tak że pracujesz kilkanaście godzin w tygodniu, kosisz 10 tysi za nic i
  • Odpowiedz
  • 0
@Irateas we WRO trzyma mnie to że mogę mieszkać u rodziców.Umiejętności miękkie nie są raczej problemem gdyby były nigdy nie dostałbym roboty jako przedstawiciel handlowy.Życie powinno wyglądać jak życie czyli raz w tygodniu do restauracji leasing nowego auta klasy B i nie kupowanie najtańszych rzeczy w lidlu i biedronce.Niestety za mniej niż 9k na miesiąc to jest survival a nie życie jak wynajmujesz to albo wybierasz jedzenie albo dach nad głową.Nie oczekuje
  • Odpowiedz
  • 3
@nietoperze20 żyjemy w kraju gdzie Julki mają łatwiej od chuopa nie raz natrafiam na ofertę pracy zatrudnię asystentkę czyli ogłoszenie tylko i wyłącznie kierowane do kobiet,żeby Janusz mógł sobie popatrzeć na tyłek młodej Julki.
  • Odpowiedz