Wpis z mikrobloga

@Xing77 haha szury jak zwykle sieją panikę, przecież nikt ustawą nie nakaże jedzenia tego typu rzeczy, tak jak nie można ustawami narzucić jeżdżenia tylko elektrykami, prawda? XD
  • Odpowiedz
@Dzia-do-stwo: ja jadłem świerszcze z przyprawą czosnkową i w smaku całkiem spoko chociaż zostawiaja rzeczywiście posmak który może nie jest nie przyjemny ale jest "inny" niz to co do tej pory znałem. szału nie było ale nie były złe.ogólnie moim zdaniem robienie paniki jak przy GMO ludzie narzekają dla samego narzekania.
SC10n - @Dzia-do-stwo: ja jadłem świerszcze z przyprawą czosnkową i w smaku całkiem s...

źródło: Capture

Pobierz
  • Odpowiedz
@Xing77: Polecam, bardzo smaczne do piwka, tylko cena zaporowa. Jak znajdziesz te w przyprawie orientalnej to smakują identycznie jak świerszcze serwowane razem z huda na większości wietnamskich straganów.
  • Odpowiedz
@Kamokamo: Niby tak, ale takie działania mają za zadanie przyzwyczajać ludność do tego. To tzw. zmiana nawyków. Powód?
Zgaduje, że to element wojny klas. Mamy globalne ocieplenie, trzeba ciąć emisję. A bogaci z odrzutowców i luksusowych aut raczej nie zrezygują ;)
A tak btw. Kreowanie nawyków to stara taktyka firm marketingowych. Np. NESTLE w dziczach Amazonii stawiał swoje sklepy ze słodyczami. Czy taka praktyka jest kontynuowana - nie wiem.
  • Odpowiedz
@Xing77:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6613697/

Conducted parasitological examination suggests that edible insects may be the most important parasite vector for domestic insectivorous animals. According to our studies the future research should focus on the need for constant monitoring of studied insect farms for pathogens, thus increasing food and feed safety.


Mąka pewnie jest bezpieczna. Pewnie.
  • Odpowiedz
@Xing77: A jak pojedziesz do Azji to się będziesz zachwycał "lokalną kulturą" i ich jedzeniem. Jaka egzotyka. Nikt cię nie zmusza do jedzenie robali.
I przypomnę, że to między innymi europosłowie z PISu głosowali ZA ustawą o jedzeniu z robaków. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz