Wpis z mikrobloga

Często się przewija temat, że kurniki po 16k/m2 w Warszawie schodzą, bo TU JEST WARSZAWA i się zarabia, tu ludzi stać.

No dzisiaj na wyborczej warszawska lista płac jest.

Zarobki na rękę na jakichś randomowych stanowiskach:

2716 - pracownica drogiego butiku w centrum Warszawy, umowa-zlecenie,
2700 - sprzątaczka w urzędzie miasta,
2900 - sprzątacz na basenie, umowa-zlecenie,
2988 - pomoc kuchenna w domu pomocy społecznej,
3000 - student pracujący jako kelner w popularnej knajpie w Śródmieściu tylko w weekendy,
3500 - psycholog zajmujący się osobami z niepełnosprawnością,
4000 - urzędnik niskiego szczebla w urzędzie miasta,
4200 - dostawca jedzenia w dużej sieci fast food,
4300 - adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim,
4352 - pracownik recepcji w banku,
4400 - lekarz rezydent plus wynagrodzenie za dyżury,
4420 - renowator felg,
4481 - nauczyciel dyplomowany w technikum, z 18-letnim stażem pracy, do tego 372 zł za godziny ponadwymiarowe, raz w roku trzynastka,
4800 – magazynier w dyskoncie,
5050 - kierowca-ładowacz w MPO, dziewięć lat stażu,
5500 - początkujący funkcjonariusz prewencji w Komendzie Stołecznej Policji plus premie,

Żeby nie było, są też takie:

25700 – lekarz na oddziale dużego szpitala, wykonujący wysoko wyceniane przez NFZ zabiegi, umowa B2B,
30300 – dyrektor sprzedaży w firmie IT,
90000 - dziewczyna, która rozbiera się przed kamerką na portalu OnlyFans,

Ale ogólnie wersja wypoku, że w stolycy to 8k na rękę ma każdy upada i sobie ten gupi ryj rozwala.

#nieruchomosci #gospodarka #zarobki #warszawa
  • 22
  • Odpowiedz
@Barte one zarabiają w dolarach, a jeszcze częściej wypłatę w bitcoinach dostają. Potem wypłacają w bitomatach. Jak nie mają działalności to 100k PLN jest realne, ale to pojedyncze przypadki (np. Bruletova byłaby w stanie tyle wykręcić)
  • Odpowiedz
@rzzz ja to po parunastu latach emigrqcji mam wrażenie, że w polsce jest jakaś "dziura zarobkowa". Zarabiasz do 4-6k netto a potem przeskok już na 5cio cyfrowe kwoty. Nikt z moich znajomych nie przekracza 4k netto
  • Odpowiedz
Ale ogólnie wersja wypoku, że w stolycy to 8k na rękę ma każdy upada i sobie ten gupi ryj rozwala.


@rzzz: no gdzie upada jak wymieniles same sloiki czy innych robotnikow dojezdzajacych pewnie rano z radomia kolejka?
  • Odpowiedz
2716 - pracownica drogiego butiku w centrum Warszawy, umowa-zlecenie


@rzzz: O hui, ja to myślałem, że te Karolinki mają chociaż z 4k. W takich HMach i Zarach to chyba z 1/3 dziewczyn 20-30 letnich pracuje. Przecież taki pieniądz w Wwa to nawet na wegetację nie wystarcza.
  • Odpowiedz