Wpis z mikrobloga

129 846,27 - 6,17 = 129 840,10

No i nadeszła ta chwila - mieszkańcy obwarzanka wokół #krakow zadbali o odpowiednią zimową atmosferę i niniejszym ogłaszam inaugurację sezonu smogowego, przy okazji uprawiając crossover Mortal Combat, Batmana (Bane) i Iron Mana ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie powiem, miałem trochę ambitniejsze plany. Ale mimo że otworzyłem oczy tuż po piątej, to jakoś strasznie ślamazarnie mi szło zbieranie się do wyjścia. Chwilę też trwało ogarnięcie ciuchów, bo były porozwieszane po różnych suszarkach a na zewnątrz czekało przyjazne -7°C (ʘʘ) i... jak się okazuje, również #smog - przez co zeszła mi też chwila na odgruzowaniu maseczki spod stosu różnych bibelotów.

Jak już się w końcu zebrałem, to było dramatycznie późno - 5:55. Nic to, cośkolwiek pobiec trzeba a i bułki same się nie kupią. Poleciałem sobie spokojnie po czarnych już ulicach i niemal dokładnie odśnieżonych chodnikach - cóż, bez świeżych opadów o puchu ani nawet o chrupiącym śniegu nie można pomarzyć ¯\(ツ)/¯

Biegło się spoko, z racji późnej pory piekarnia była pierwszym a nie ostatnim punktem trasy. Całkiem przyjemnie, samochodów nie za wiele, ani raz nawet nie przeszło mi przez myśl słowo "ślisko" a maska doskonale się sprawowała - jak zawsze zresztą ( ͡ ͜ʖ ͡) Tempo różnie - chwilami udało się coś tam przyspieszyć, ale generalnie było powoli lub bardzo powoli, co odbiło się w finalnym średnim tempie 5:55 min/km. Niewiele, ale lepsze to niż nic.

Ogólnie w tym miesiącu udało się zaliczyć 242 km - ni to dużo, ni to mało, z jednej strony pozostaje lekki niedosyt ale też nie powinienem narzekać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobrze że w ogóle coś się da - ha!

Miłego czwartunia! ( ͜ʖ)

#sztafeta #bieganie #enronczlapie #biegajzwykopem
enron - 129 846,27 - 6,17 = 129 840,10

No i nadeszła ta chwila - mieszkańcy obwarzan...

źródło: IMG_9546

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 2
@enron dużo ciężej się oddycha w masce?


@Eustachy_goli_pachy: w takiej - nie. W zasadzie opór jest pomijalny, ewentualne opory głównie są w głowie ( ͡º ͜ʖ͡º) w przeciwieństwie do takich "masek biegowych/przeciwsmogowych" które są pod tym względem koszmarne. Tak naprawdę największym problemem jest to, że nie przeczyścisz nosa ani nie spluniesz ot tak sobie.
  • Odpowiedz
  • 3
@Eustachy_goli_pachy: na karku 47 lat, a biegam gdzieś od 9. Praca siedząca przy kompie, mało sypiam. Jeszcze do lipca regularnie biegałem ~400 km miesięcznie, teraz od kiedy doskwiera mi kolano (kontuzja sprzed niemal 30 lat) już zauważalnie mniej
  • Odpowiedz
  • 0
@7502-6038 dokładnie, przy czym zużycie to najczęściej totalne zapchanie filtrów pyłem przy szlifowaniu gładzi ( ͡º ͜ʖ͡º) Bo takie bieganie w najgorszym nawet smogu nigdy nie będzie w stanie ich zapchać, dlatego antysmogowo są to filtry na ilebądź.
  • Odpowiedz