Wpis z mikrobloga

Mam zestaw wc - misa bezkołnierzowa Koło, stelarz Geberit. Myślałem, że jak wezmę coś "markowego" to będzie ok, a jednak chlapie przy spłukiwaniu. W innym mieszkaniu mam bezkołnierzową misę i stelarz z Omniresa i nic nie chlapie. To jak to jest - chlapanie jest wynikiem wadliwego produktu, czy montażu? Jeśli produktu, to nie robią testów jakościowych czy co? Na zdjęciu jest ta problematyczna misa.

#remont #remontmieszkania #remontujzwykopem #budowadomu #budujzwykopem #zlotaraczka #majsterkowanie #pytanie #remont #kiciochpyta #dom #problem #geberit #wc #lazienka #lazienki
becvvv - Mam zestaw wc - misa bezkołnierzowa Koło, stelarz Geberit. Myślałem, że jak ...

źródło: 400393036_868052594864055_8307769969220313736_n

Pobierz
  • 16
@becvvv: W większości przypadków chlapanie w bezkołnierzowych wynika z tego, że podczas montażu nie użyto regulatora przepływu (rozdzielacz, dystrybutor - różnie to nazywają producenci). To taka plastikowa zabaweczka wkładana do dopływu wody w misce, którą łatwo pomylić z jakimś zabezpieczeniem transportowym i wyrzucić do śmieci. Co prawda zazwyczaj misy są oklejone rzucającymi się w oczy ostrzeżeniami, że to jest potrzebny element, no ale honorem fachowca jest ignorować wszelkie kolorowe znaczki. :)
  • 0
@selenita66: A napisałem też na FB, to dużo ludzi odpisało, ze u nich pomogło zmniejszenie ciśnienia wody (tzn. chyba polega to na tym, że mniej jej się napełnia) i to się reguluje przy stelażu. Polecasz coś takiego zrobić?
@becvvv: Tak, to też ma wpływ ale jeśli nie ma rozdzielacza to zmniejszanie ilości spuszczanej wody niekoniecznie musi pomóc. U mnie dobrze zadziałała domyślna, fabrycznie ustawiona ilość wody w spłuczce Duofix Sigma 112cm. Nie powiem Ci teraz ile ona wynosi.
  • 0
@selenita66: To żeby w ogóle sprawdzić czy ten regulator/rozdzielacz jest zamontowany, trzeba zdemontować całą misę? Jeśli chodzi o inne sposoby, to zbytnio nie ma, tak? Najpierw weryfikacja regulatora, potem ewentualnie ciśnienie wody, a jak nic nie pomoże, to trudno
@becvvv: Może uda Ci się zajrzeć albo jakoś sprawdzić czy jest zamontowany poprzez dysze którymi leci woda w misce. Jeśli będzie tam w środku jakiś plastikowy element to jest już połowa sukcesu, bo jeszcze jest opcja że brakuje samego tego sitka o którym mówili w podlinkowanym przeze mnie filmie. :) Sprawdź też tą regulację ilości wody, a nuż pomoże.
@becvvv: sciagasz przysiski od zabidowy i tam masz regulacje ile wody ma napielniac. Za duzo nalewa i wylewa za duzo wody. ZMniejszyć ilosc lanej wody i nie bedzie chlapać pod dupce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 0
@MrTukan no ale tak jak napisał @selenita66, trzeba jeszcze sprawdzić rozdzielacz:

Tak, to też ma wpływ ale jeśli nie ma rozdzielacza to zmniejszanie ilości spuszczanej wody niekoniecznie musi pomóc
  • 0
@selenita66: Zadzwoniłem do geberta, to ten regulator przepływu jest produkowany tylko do końca tego roku. Mają teraz jakieś nowe rozwiązanie z regulatorem wody i to będzie teraz praktyką. Ogólnie to chyba wezwę serwis z geberita i niech to ogarną