Wpis z mikrobloga

Doradca kredytowy mi zasugerował trzy banki:
Pekao S.A, PKO BP i Santandera który może niedługo wejść na rynek, ale niekoniecznie.
Odradził mi Alior bo uznał że tam się długo czeka i ogólnie nie miał sugestii na trzeci bank jeśli Santander nie wejdzie do gry, bo uznał że to obniża rating czy coś.
Zapaliła mi się czerwona lampa trochę bo jak słucham i czytam ludzi to jakoś widzę inne sugestie banków, a tutaj mnie nawet nie pytał jak to chce spłacić tylko już decyzja podjęta bo to najlepsze opcje dla "nas". Trochę się mi zapaliła czerwona lampka i nie wiem czy słusznie.
#kredythipoteczny #bk2 #nieruchomosci #bezpiecznykredyt #kredyt2procent
  • 8
  • Odpowiedz
@Kremit: Nikt Ci nie powie czy dobrze wybrał bo nie wiemy jaki masz profil. Pod względem warunków cenowych wg mnie to najlepsze wybory, ale pozostaje kwestia twojej zdolności.
  • Odpowiedz
@Kremit: A to nie w pekao się długo czeka? Mi wstępnie sugerował PKO, mbank i alior, aczkolwiek jak wejdzie santander, to pewnie santander zamiast jednego z nich, bo mam u nich konto od lat
  • Odpowiedz
@Amucat: dziwi mnie że skoro kierował się kryterium "tak będzie najszybciej" to nie dał mbanku, a alior podał jako coś co trwa zbyt długo, do tego z reguły chyba składa się do 3 banków
  • Odpowiedz
@Kremit: wniosek do pekao sa złożyłem prawie 3 miesiacu temu, ciągle czekam na finalna decyzje XD
w PKO zlozylem 2-3 tyg temu i za chwile bede podpisywal umowe
mBank jest szybki, ale oferte jaka mieli miesiac temu była jedna z gorszych, wiec nawet jej nie brałem pod uwage
  • Odpowiedz
@Kremit: Nie wiem czy coś się teraz zmieniło w ofertach, ale jak składałem wnioski między lipcem a wrześniem to wyglądało to tak:
- złozyłem w sumie wnioski do 5 banków - nie wiem ile jest prawdy w tym, że im więcej wniosków złożysz tym mniejsza szansa na kredyt bo dostałem pozytywne decyzje we wszystkich bankach.... IMHO (nie znam sie, ale się wypowiem) #!$%@? warte jest to straszenie. Jak nie balansujesz
  • Odpowiedz
Zapaliła mi się czerwona lampa trochę bo jak słucham i czytam ludzi to jakoś widzę inne sugestie banków, a tutaj mnie nawet nie pytał jak to chce spłacić tylko już decyzja podjęta bo to najlepsze opcje dla "nas". Trochę się mi zapaliła czerwona lampka i nie wiem czy słusznie.


@Kremit: Składanie wniosków do więcej niż 3 banków nie jest często praktykowane. Może to budzić podejrzenia analityka i dodatkową weryfikację. Nie jest to mitem, bo kiedyś miałem taki przypadek.

Wybór banków wydaje się rozsądny, zwracam jednak uwagę na bardzo długie procesowanie wniosków przez Pekao SA. Możesz rozważyć dodatkowo Velo lub mBank jeśli zależy Ci na
  • Odpowiedz