Wpis z mikrobloga

#wykopaka
Pytanie czysto teoretyczne - odbiorca chciałby książkę X, ale nie ma jej na rynku pierwotnym, w grę wchodzą jedynie egzemplarze używane. Co szanowni myślą o takim rozwiązaniu, ażeby do paczki dołączyć używaną rzecz odkupioną od kogoś, w tym wypadku książkę?

Używana książka będzie git?

  • TAK 87.8% (368)
  • NIE 12.2% (51)

Oddanych głosów: 419

  • 20
  • 4
@trusru: @fizzly też pomyślałem, że zapytam, ale uznałem, że lepiej nie, bo po pytaniu na 90% domyśli się, o jaką książkę / książki może chodzić, więc wolę nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jalop ja też nie gardzę używanymi książkami, ale co innego kupić taką sobie, albo nawet osobie, którą się zna, a co innego zacnemu, acz przypadkowemu Mirkowi :)

@Zgrywajac_twardziela pożółkłej i wymiętej bym nie dał, chyba
@Majku_: ja parę lat temu przekazałem Mirkowi z wykopaki stare książki z uniwersum Star Wars, które miałem na półce i tylko się kurzyły, a on był fanem. Zrobiłem po prostu kompletną paczkę z nowych rzeczy, a książki były jako dodatkowy gratis. Nie pamiętam czy konsultowałem to z Mirkiem czy z organizatorami przed weryfikacją, ale z kimś na pewno.
też pomyślałem, że zapytam, ale uznałem, że lepiej nie, bo po pytaniu na 90% domyśli się, o jaką książkę / książki może chodzić, więc wolę nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Majku_ nie musisz przecież pisać, że chodzi o książkę ;) Różnie ludzie reagują na używane przedmioty, nawet jeśli to książka, dlatego przy weryfikacji paczek zwracamy na to uwagę.
@Majku_ ja wręcz wolę kupować książki z wtórnego rynku. Cieszy mnie, że znalazły nowy dom. A w sytuacji kiedy nowych się kupić nie da to już nie ma się nad czym zastanawiać. Wg mnie wystarczy, że napiszesz odbiorcy w liście dlaczego dostał używkę.
@Majku_: zdecydowanie zapytaj! Miałem raz odbiorcę z nietypową pasją, czytaj - kasety magnetofonowe. Nie było ich na rynku, dostał sporo używanych, po uprzednim zapytaniu :) pamiętam, że był bardzo zadowolony! Ale jaka to była gimnastyka, by taki gift zdobyć! Przejechałem kilkadziesiąt kilometrów, ale radość z ich zdobycia była niewiarygodna :) to jest urok tej akcji!
a jeśli nie zapytam swojej pary, a wrzucę taki item do paczki? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Majku_: pewnie będziemy Cię o to męczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to nie jest nasza zła wola, po prostu wiemy z doświadczenia, że różnie ludzie reagują na używane przedmioty, a przecież ani my, ani Ty pewnie też nie chcesz, żeby z dobrych intencji wyszła jakaś drama
  • 1
@haakenn: @chybaDapi
dobra, nie ma tematu. W ogłoszeniu sprzedający dał niewyraźne zdjęcia i napisał, że stan bardzo dobry. Poprosiłem o dokładniejsze fotki. Właśnie je dostałem i nie, nie jest to stan ani bardzo dobry, ani nawet dobry ( ͡° ʖ̯ ͡°)