Wpis z mikrobloga

Siema. Jakiś czas temu chwaliłem się tutaj, że wychodzę z teleskopem na miasto i spotkało się to ze sporym entuzjazmem. Zaczynałem od pokazywania Saturna, bo myślałem, że tylko ta planeta będzie robić wrażenie. Do widoku takiego księżyca niejako przywykliśmy, nie to co planeta z pierścieniami. Okazuje się jednak, że inne rzeczy na niebie też są chętnie oglądane, a moja inicjatywa trochę się rozwinęła. Cały czas inwestuję w sprzęt, żeby uatrakcyjnić pokazy, ale jeden z wydatków jest dość poważny jak na jednorazowy zakup, a bardzo chciałbym zrealizować go do wiosny. Dlatego otworzyłem zrzutkę: https://zrzutka.pl/xnn7fn

W skrócie chodzi o zakup teleskopu słonecznego, żeby jeszcze załapać się na maksimum aktywności słonecznej i móc pokazywać ciekawe rzeczy na niebie również za dnia.

Zdaję sobie sprawę, że nie powinienem za bardzo szukać wsparcia na tej stronie (chociaż w sumie paru wykopków po moim ostatnim wpisie do mnie podeszło :D), ale może znajdzie się jakiś #programista15k filantrop, który wesprze ciekawą inicjatywę. Drobne wsparcie również docenię :)

Ogólnie jakby udało się zebrać chociaż połowę tej kwoty ze zbiórki to już będzie gitarka.

Może w przyszłości się rozwinę na tyle, że będę mógł odwiedzać inne miasta :)

#astronomia #lublin
Antybristler - Siema. Jakiś czas temu chwaliłem się tutaj, że wychodzę z teleskopem n...

źródło: 376432238_3617974078482551_1058922970352614513_n

Pobierz
  • 171
  • Odpowiedz
@Antybristler dobra robota miras, każda inicjatywa która wymaga wyjścia z domu i interakcji z innymi ludźmi jest potrzebna w tych czasach. Tym się różnisz od @obieq bo ten nerdzi w domu i pisze dla innych nerdów. A ludzie na ulicy muszą się odezwać i podtrzymywać jakieś społeczne relacje które powoli są na wymarciu
  • Odpowiedz
  • 0
@Antybristler: co to za książka?


@PiersiowkaPelnaZiol: nie wiem, z grupki memowej obrazek wziąłem.

@Antybristler: a ja się dziś dowiedziałem że mam w robocie na stanie teleskop za 30 koła którego nikt nie używa i nikt nie wie po co był kupiony -,- chciałbym umieć z niego skorzystać ...


@virusriddle: łoo, to gdzie Ty pracujesz? Jakaś szkoła, że takie rzeczy się kupuje, żeby ładnie wyglądało na dni otwarte i
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: przynajmniej za to nerdzenie moge sobie kupic taki teleskop po 2 tygodniach pracy... a tak serio więcej clickbaitowych artykułów o pryszczatych programistach żyjących w piwnicy, którzy poza komputerem tylko śpią.
Nie neguje pasji i sam nieco interesowałem się astrologią, ale to zrzutka w stylu kupcie mi coś do mojego użytku prywatnego bo udostępniam to innym. To nie są kwoty ani przedmioty, na które nie można odłożyć samemu pieniędzy nawet biorąc
  • Odpowiedz
@obieq: skończy się jak ze wszystkimi tego typu inicjatywami, jedna zrzutka, druga, potem trzecia, każda większa, atencja przybędzie, chłop wyjdzie ze dwa razy na rok na miasto i tyle go widzieli albo za kasę wysrodków zacznie kasować gawiedź za bilet, a wysrodki się osrają i będziemy przez miesiąc czytać na mirko o kolejnym oszuście. Tak jak piszesz, nie rozumiem dlaczego ktoś ma komuś finansować jego prywatną pasję.

Edit.: już nawet nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Antybristler: super pomysł! A nie da się na to wziąć jakieś dofinansowanie?


@Zloty_Siekacz: prawdę mówiąc nie mam o takich rzeczach pojęcia.

@Antybristler: polecasz jakieś książki do teleskopów? Jak zacząć itp? Mój ojciec chciał się tym hobby zainteresować.


@PiersiowkaPelnaZiol: trudno powiedzieć. Razem z teleskopem jest instrukcja, więc z obsługą nie powinno być problemów. Co do zakupu samego teleskopu mógłbym coś tam doradzić. Ogólnie na sam początek warto się zapoznać
  • Odpowiedz
@Antybristler: Mirku, przypięliśmy Twój post na stronie głównej. Mam nadzieję, że za zebrane pieniądze postawisz sobie całe obserwatorium ( ͡º ͜ʖ͡º) Gdzie i kiedy w Lublinie można Cię spotkać? ;))
  • Odpowiedz