Wpis z mikrobloga

Uważam, że cartridge z Nintendo to obecnie najlepsze, co spotkało gry i Panie Bożu proszu niech Nintendo Zachowa to w Switchu 2. Kurde, masz masę gier przy sobie, chcesz zagrać w coś innego? Śmiało. Zmień kartę. Zajmują mało miejsca, możesz je trzymać nawet w portfelu. Byłoby super jakby w przyszłości Update był zapisywany też na karcie. JA wiem, mamy szybki internet, ale zawsze będę bronił fizycznego posiadania gier, bo jest to mega. I dziwię się, że inne konsole, a nawet gry PC nie są wydawane na kartach SD. Karty SD w sprzedaży kosztują z 50 ziko, w hurcie dużo mniej, jakby to pewnik, że masa osób dopłaci tyle za fizyczną wersję gry, ale wiem, to tylko marzenia i zdaję sobie sprawę, czemu tak nie będzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nintendoswitch #konsole #gry #pcmasterrace #technologia
iErdo - Uważam, że cartridge z Nintendo to obecnie najlepsze, co spotkało gry i Panie...

źródło: Screenshot_20231127_020558_Keep Notes

Pobierz
  • 30
@iErdo: Ale... po co? Poza aspektem kolekcjonowania pudełek w dobie dzisiejszego mega szybkiego Internetu to jest niepotrzebne. Po pierwsze to koszt, po drugie ekologia (mam na myśli pudełka na gry), po trzecie trzeba mieć czytnik kart/napęd DVD (wiele laptopów nie ma obu). Nie ma racjonalnego wytłumaczenia tego.
  • 3
@Miguelos: i to napisałem we wpisie, ja wiem ze jest szybki internet, sam mam ogromną bibliotekę na Steam i psioczę ale kupuje cyfrowo, ale mimo tego zawsze będę wspierał posiadanie fizycznych gier. A Ekologia? Jakby, jest dużo innych obszarów gdzie Ekologia mogłaby się poprawić. Płyty z muzyką, filmami, opakowania na przewody - ich problem nie dotyczy? Pudełka jak pudełka, teraz to już nie ma nawet czego zbierać, bo nie to co
@iErdo: Tak, ale karta to nie fizyczne posiadanie produktu typu Spotify -> Płyta CD/Vinyl. Jakby rozumiem o co Ci chodzi ale nie przekonuje mnie to, fizyczna gra to dla mnie pudełko, książeczki itd.
@iErdo: @anonimowy_obserwator To jakiś biedacki żart, którego ludzie z normalnymi dyskami po 1/2TB SSD nie łapią, czy o co chodzi :DDD

A gry na kartach SD to już w ogóle beka, jak przeciętny czytnik w komputerze czy laptopie jest z tyłu wpięty w (żeby jeszcze xD) port usb3 lub (najczęściej) w port USB2. Pozdro z prędkościami xD
Z wersją elektroniczną nie jest już tak prosto


@anonimowy_obserwator: nie wiem jak na switchu, ale na PS pożyczałem passy i nigdy nie było problemu, na moim koncie ponad 200 gier przypisanych, wszystko w jednym miejscu, łatwe do przejrzenia w bibliotece, wystarczy klik żeby ściągnąć. No i na jednej konsoli miałem po kilka różnych kont zalogowanych, w ten sposób można sie ze znajomymi wymieniać grami jeszcze łatwiej niż z płytami
@iErdo zgrywanie czegokolwiek z niskiej jakości SD trwa dłużej niż pobranie tej samej wielkości pliku z neta. Dobrej jakości karta 128 GB z ludzkim transferem to koszt 550 zł.