Wpis z mikrobloga

Chciałbym hobbystycznie powozić ludzi. W moim mieście nie działa uber. Wolałbym zrobić to odpłatnie żeby nie wzbudzać wśród ludzi dużego zdziwienia i nie psuć rynku ludziom którzy sie z tego utrzymują. U mnie w mieście nie działa uber. Co musze zrobić aby robić to legalnie? Jakieś uprawnienia? Wymagane oznaczenia samochodu? Urzędzenia w samochodzie? Kasa fiskalna czy wystarczy wystawić fakturę albo sprzedaz bezrachunkowa może być? Czy wożenie ludzi za darmo obcych jest legalne? Co gdy bede miał wypdaek? Wiem że muszę mieć droższe ubezpieczenie samochodu żeby zadziałało.
#taxizlotowa #taxi #uber
  • 27
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1 Sporo korporacji oferuje współpracę orzez zatrudnienie. Wtedy zostaje ci niekaralność z sądu i psychotesty z badaniem lekarskim na taxi. Możliwe też, że korporacja już zezwala na etaksometr i ekase. Zadzwoń i zapytaj.
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel: Ale ja nie chce być taksówkarzem, tylko od czasu do czasu wozic ludzi np jeden dzień w miesiącu, znalazłem te 2 opcje ale nie wiem która ściezke wybrac, nie chce modyfikowac auta/obklejać, ewentualnie moge coś na przyssawkę przeczepić w górnej części przedniej szyby(bo szyba stanowi dach) a z tyłu dachu sa drzwi więc tak srednio.

Są 2 opcje i nie wiem która byłaby dla mnie odpowiednia. Z przewozem osób chyba
  • Odpowiedz
@zibizz1 Nie ma to ogólnie sensu, do przewozu osób musisz chyba mieć 8 osobowe auto minimum. Do ubera I innych takich da się wypożyczyć auto i jakimś wałem jeździć jako wolontariusz czy inna umowa zlecenie ale jazda dla nich to raczej upokorzenie a nie zabawa i zarobek.
  • Odpowiedz
  • 0
@wezsepigulke: Ale to nie musi mieć sensu i nie musi być z tego zarobku. Mam 6 osobowe auto które gwarantuje zabawę. Brakuje mi tylko trochę nieznajomych ludzi, najlepiej nienaprutych, których bym tym samochodem przewiózł legalnie żeby nie było siary np w razie wypadku czy innego zdarzenia. Jakkolwiek szalenie by to nie brzmiało.
  • Odpowiedz
@zibizz1 Dla tych ludzi w 99% procent klientów będziesz elementem wyposażenia samochodu. A im tańsze taxi, a tym bardziej takie z aplikacji to albo będziesz woził #!$%@? studentów czy wykopków albo emerytów do przychodni za 15zł, na co szkoda i czasu i sprzętu.

Im więcej byś chciał jakiegos kontaktu z klientami tym bardziej trzeba byłoby się w to zaangażować I zrobić full legal taxi, zapisać się do dobrej korporacji z dobrym autem
  • Odpowiedz
@zibizz1 ty chcesz się bawić ale nie rozumiesz, że takie usługi są koncesjonowane plus fiskalizowane przez skarbówkę. Jak chcesz się pobawić to włącz PlayStation albo zrób sobie dobrze.
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel: No właśnie rozumiem że potrzebne są specjalne uprawnienia/koncesje i chciałbym zrozumieć temat, dlatego pytam. Chciałbym aby ktoś mi doradził jaką drogę obrać aby zrealizowac marzenie. Bardziej skłaniam się na przewóz osób, bo nie trzeba dostosowywać tak auta. Np pewnie usługa wynajęcia auta do ślubu z kierowcą wymaga takiej licencji jak tutaj opisana "przewóz osób"

https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/1602

Jak chcesz się pobawić to włącz PlayStation albo zrób sobie dobrze.


Dzięki ale nie takiej
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: Chciałbym poszpanować i więcej pojeździć Xem. Tylko nie chce dostosowywac auta. Chyba najprościej będzie wrzucić kogut przyssawkę na dach i wozić ludzi a jak ktoś sie przywali to zapłacić 8tys kary (albo uciec xD) Zaznajomiłem z przepisami i jest straszna lipa. Są naszczęście już aplikacjie na telefon dopuszczone do wyceny przejazdów i paragonów.
Ciekawostka: Taksówka powinmno miec:
[...]
- ogumione koło zapasowe lub zestaw naprawczy, oponę samouszczelniającą
A żadna Tesla
  • Odpowiedz
@zibizz1 Wirtualna kasa fiskalna wychodzi drożej od tradycyjnej. Z wirtualnym taksometrem nie przyjmą Cię też do żadnej poważnej korporacji. W niepoważnej korporacji poznasz jedynie wykopka co chce jechać 2zł taniej, alkoholika co po otrzymaniu zasiłku jedzie do nocnego, stare baby jadące do przychodni i kościoła. Naprawdę to co fajne w tym fachu zaczyna się przy wyższym poziomie. A z tego łajna na aplikację to już nawet Ukraińcy rezygnują I zaczynają jeździć pasterze
  • Odpowiedz
@zibizz1 ale dobra. Masz już działalność, to robisz tak:
1. Załatwiasz sobie terminal do platnosci kartą
2. Kupujesz taksometr z kasa fiskalna i lampa taxi jakieś 2500 brutto
3. Montaż i legalizacja taksometru 600zł, tu już musisz sobie ustalić ceny
4. Przegląd na stacji diagnostycznej 42zł, wpis do dow rej w urzędzie
5. Badania lekarskie i psycho koło 300zł
6. Zdjęcie do identyfikatora takie jak do dowodu
7. Bierzesz te wszystkie papiery
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wezsepigulke Ja na wsi mieszkam. W pobliskim mieście jest jedna korporacja oraz trochę indywidualnych przewoźników. Nie działa żadna aplikacja z dużych miast.

A czy na wożenie ludzi za darmo trzeba mieć licencję, taksometry kasy itp? Bo chyba ta opcja może być najprostsza. Może poszukam jakiś miejsc np podwożenie ludzi do stacji krwiodawstwa. To chyba by wypaliło.
  • Odpowiedz
@zibizz1 Ja nie rozumiem, po co chcesz wozić ludzi za darmo?

Pomyślałeś chociaż chwilę jamie będziesz miał konsekwencje jak wożąc ludzi bez papierów za darmo wydzwonisz w latarnię w nocy i komuś się coś stanie, i wyjdzie na to że.masz jakiś astygmatyzm i nigdy nie powinieneś być zawodowym.kierowcą w tym taxi?

Pomysł też co ci lokalni przewodnicy z Tobą zrobią jak się o Tobie dowiedzą. To zazwyczaj nie są też przypadkowi ludzie
  • Odpowiedz
@zibizz1:

ogumione koło zapasowe


To przepisy z II RP? xD

A żadna Tesla tego nie ma


Zestaw naprawczy możesz sobie kupić przecież.
A co do kary, to szczegół. Gorzej jak będzie jakiś wypadek czy coś się komuś stanie
  • Odpowiedz