Wpis z mikrobloga

Na wypady rowerowe typu odjedź i wracaj do domu w sam raz :)


@lukglo86: a to prawda, też sobie chwalę takie zabawy. Za rower płacę/będziesz płacił 4-8zł, a za siebie 1zł...
@fizycznyrobol o proszę to nie wiedziałem. Myślałem, ze tylko kolejka do lekarza nie obowiązuje. Długo trzeba oddawać krew żeby taki medal otrzymać?
Pytam z ciekawości bo sam oddaje, nie z korzyści dla mnie tylko bardziej dla innych skoro mogę pomoc
@fizycznyrobol to nie tak dużo. Szybko można właśnie zdobyć taki medal. Ja rok z przerwami trochę, krew oddaję (jakbym oddawał osocze co 2 tyg. To zjedliby mnie w pracy) i już mam 2.4l 7 raz to prawie połowa
@historiofil: pobierasz zaświadczenie z krwiodawstwa o ilości oddanej krwi a następnie udajesz sie do najbliższego oddziału PCK. Uzupelniasz u nich formularz i w zależności od delegatury dostajesz od ręki lub czekasz z tydzień/dwa. W twoim przypadku dostajesz dwa odznaczenia i legitymacje na raz.
@iquiet: co do zasady nie daje żadnych dodatkowych przywilejów, jednakże w niektórych miastach, aglomeracjach ect po osiągnięciu pułapu 18/20 litrów jest np darmowa komunikacja.
@pan_zbych: powiedzieli mi, że w przypadku wizyty u lekarza pierwszego kontaktu nie przysługuje mi obsługa bez kolejki, a jedynie jakiś przywilej bycia obsłużonym w pare dni (nie pamiętam ile, bo już to było dla mnie nie istotne) oraz, że to działa przede wszystkim w przypadku skierowania do specjalisty.
@pan_zbych: korzystałem, nawet mailowałem z instytucją odpowiedzialną i nic to nie dało.

Dzień dobry,


w odpowiedzi na e-mail z dnia 24 października 2022 r. w sprawie uprawniania obsługi poza kolejnością, przysługującego Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi, Narodowe Centrum Krwi uprzejmie prosi o przyjęcie poniższego.

Zgodnie z art. 47 c ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz.