Wpis z mikrobloga

#programista15k #programista25k
Ostatnio naszła mnie rozkmina, że nie chciałbym pracować do emerytury w IT. Obecnie lubię to co robię, ale nie sądzę, że mając 50-60 lat będzie mi się chciało siedzieć przy kompie i dyskutować o kolejnych ficzerach xD Kierowanie zespołem też mnie nie kręci. Najchętniej bym robił coś w ogóle nie związanego z IT. Nie wiem, może np. stworzenie i prowadzenie małego pensjonatu. Jak to wygląda u Was? Rozważacie z czasem dramatyczną zmianę branży?
  • 29
  • Odpowiedz
Rozważacie z czasem dramatyczną zmianę branży?


@bastianbastiante: często mam taką rozkminę również. Zbliżam się do 40 i nie wiem, czy będę pracował w IT np. po 50, czy mnie młodzi nie wygryzą albo AI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bastianbastiante: też się nie bardzo widzę że za 20 lat dalej bym robił to co robię. Albo pójdzie w jakieś zarządzanie albo jak dzieci odrosną i nie będzie trza tyle kasy to może jakaś robota mniej płatna, ale z lekką głową. Pracownik magazynu albo coś...
  • Odpowiedz
często mam taką rozkminę również


@thority: @bastianbastiante: @Cachorro: Każdy tak ma. Jak dobiłem do 30 to mówiłem, że nie wiem czy będę robił w IT po 40. Jestem po 40 i teraz rozkminka czy będę w IT po 50... a w sumie u mnie sporo gości w tym wieku ;)

Choć przyznam się, że z dev prysnąłem na arch (w główniej mierze). Ale to dalej IT,
  • Odpowiedz
@mirekwirek: ja jako admin i helpdesk, nie wiem w sumie, czy i te gałęzie IT znikną, już nas mieli tani Hindusi (a wcześniej to w ogóle mityczna "chmura" miała wszystkich adminów wykosić), zastąpić a na brak ofert nie narzekam cały czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Rozważacie z czasem dramatyczną zmianę branży?


@bastianbastiante: czasem o tym myślę. Ale za cholerę nie wiem co to miałoby być. Nie mam jako takich pasji a na rzeczy, które chciałbym może spróbować jest już za późno. Nie wiem jak ugryźć temat, żeby w ogóle zdecydować co innego robić.
  • Odpowiedz