Wpis z mikrobloga

@Leonardoo: nawet jakby lato to mógłbyś mieć problem, jak sie zamka nie używa to on po czasie już nie działa, trzeba okresowo sobie psiuknąć jakimś specyfikiem.
Jest tez opcja że masz inny klucz do stacyjki a inny od drzwi. Zobacz bagażnik.
@trzaichlac69: zacznijmy od tego że gość może mieć zły kluczyk :D nie wiem jak w astrze H, ale w G stacyjki leciały na potęgę. Miałem dwie i w dwóch trzeba było wymieniać, i w dwóch miałem inny kluczyk do drzwi inny do stacyjki. mimo że fabrycznie było inaczej.

Jak zamek zastany to z reguły nawet ciężko włożyć kluczyk, a op pisze że klucz wchodzi do zamka ale się nie kręci.
  • 0
@r5678 no właśnie boję się że są potrzebne osobne klucze do drzwi i do stacyjki, ale jeżeli ten mój by nie pasował to chyba by nie wchodził idealnie do drzwi?
@Leonardoo: wchodziłby perfekcyjnie do końca, tylko że nie mógłbyś w ogóle go przekręcić.
a jak zamek zastany to czasami w ogóle nie da się kluczyka wsadzić nawet na pierwszą zapadkę albo wchodzi bardzo bardzo ciężko.

Jak masz korbki z tyłu spróbuj szybę zepchnąć w dół, dwoma rękami od lewej i prawej strony, aby coś wsadzić i złapać za klamkę albo rygiel, wieszakiem odpowiednio wygiętym itp. albo między uszczelkę spróbuj tak ciągnąć