Wpis z mikrobloga

Do tej pory myślałem, że "zodiakary" są jakimś marginalnym zjawiskiem, sztucznie napompowanym w memach.
Taki #!$%@?. Na stronie VICE w menu głównym mamy link do strony z horoskopami. TAK z horoskopami, strona znana kiedyś z reportaży, ma teraz dział z wróżbiarsko/astrologicznymi pierdołami.
Kościół be, ale natury uduchowiona Julka nie oszuka. xD
#bekazateistow #alternatywka #lewatywka #bekazlewactwa
Przyjaciel_Rodziny - Do tej pory myślałem, że "zodiakary" są jakimś marginalnym zjawi...

źródło: Horoscopes - VICE

Pobierz
  • 32
@Przyjaciel_Rodziny: Richard Dawkins jakis czas temu zostal zapytany w kontekscie LGBT o to czy, w jego ocenie ten ruch i mu podobne ma znamiona religii. Odpowiedz byla depresyjna. Wyglada na to ze wiekszosc spoleczenstwa ewolucyjnie musi w cos wierzyc (pewnie dlatego ze jak byl ktos kto nie wierzyl to byl po prostu zabijany) - dawniej byla to religia, dzis coraz czesciej jest to ideologia, czy to gender, czy kamieniary czy horoskopiary.
nie widzialem jeszcze horoskopu nawolujacego do kamieniowania niewierzacych, albo indoktrynacji dzieci 5 letnich


@MlekozMonkom: no wiesz, wszystko przed nami ;D
Teraz układ Jowisza i Saturna decyduje o tym, z kim pójdą do wyra, ale w przyszłości? Oczami wyobraźni widzę sędzinę wydającą wyroki niczym neolityczna kapłanka na podstawie układu kamyków i kości gryzoni. xD
@bigos555: mysle ze masz na mysli przekonanie, a nie wiare. Ja jestem przekonany ze mam w lodowce Pol 2 litrowej koli. Mozna by powiedziec ze w to wierze. Ale moja wiara w tym wypadku jest poparta wiedzą oraz czynami poprzednimi. I oczywiscie moze byc błędna bo leperkuany ktore ze mną mieszkają tez lubią cole. :)
@Przyjaciel_Rodziny: swoją drogą oba przyklady są ciekawe bo potwierdzają ze osoba jest dobra ale nie miala w obu przypadkach innego wyjscia jak stracic kontrole na rzecz wiary czy to w horoskop czy religie i poddala się czynowi "spolecznie nieodpowiedniemi" ( z tym w aktualnych czasach juz tak nie jest, ale na potrzeby przykladu)
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

w tym drugim to samo ale zbyt gruba pigułka, żeby połknąć.


@Leszcz_Bagienny: co. W horoskopach piszą, żeby zmuszać wszystkich w wiarę w horoskopy, zbierają na tacę co tydzień i mają małych chłopców w sukienkach służących przy dorosłych chłopach w sukienkach? No i musisz wierzyć w horoskopy, inaczej pójdziesz do piekła.
zmuszać wszystkich w wiarę w horoskopy, zbierają na tacę co tydzień i mają małych chłopców w sukienkach służących przy dorosłych chłopach w sukienkach?


@panKrzysztofKrawczyk: Kto cie zmusza do czegokolwiek co podane wyżej XD? Wszystko jest dobrowolne więc nie wiem z czym masz problem. Kościół katolicki to jedna z największych organizacji, która pomaga biednym, cierpiącym, chorym.
Kościół katolicki to jedna z największych organizacji, która pomaga biednym, cierpiącym, chorym.


@Leszcz_Bagienny: oj nie, nie. Ci pomagający biednym, cierpiącym i chorym to wspaniali ludzie, którzy by pomagali innym bez względu na to, czy poczuliby powołanie, czy też nie.

Trzeba być dobrym człowiekiem, żeby pomagać, ale nie trzeba być księdzem. Po prostu zdarzyło się, że ci dobrzy ludzie zostali księżmi.

Matkę Teresę z Kalkuty też zrobili świętą, bo "pomagała". A w
Ci pomagający biednym, cierpiącym i chorym to wspaniali ludzie, którzy by pomagali innym bez względu na to, czy poczuliby powołanie, czy też nie.


@panKrzysztofKrawczyk: ale mianują się katolikami/chrześcijanami i robią to pod tym szyldem z radością i dumą. Więc o czym ty piszesz XD?

Trzeba być dobrym człowiekiem, żeby pomagać, ale nie trzeba być księdzem.

Woda jest mokra xd

Matkę Teresę z Kalkuty też zrobili świętą, bo "pomagała". A w jaki