Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak wygląda egzekwowanie zakazu konkurencji przy umowie o pracę?

Jestem na wypowiedzeniu, które złożyłem, będąc 2 tygodnie w nowym projekcie, gdzie całe gówno umiem, ale mimo wszystko firma nie jest zbyt chętna, żeby skrócić mi wypowiedzenie z 3 do 1 miesiąca, bo liczba głów w projekcie musi się zgadzać. I pomyślałem sobie, że jeśli nie zgodzą się na skrócenie wypowiedzenia, żeby zacząć pracować w nowej firmie choćby po kilka godzin dziennie, żeby się wdrożyć, a po miesiącu i skończeniu wypowiedzenia ruszyć z robotą z kopyta. I o ile z nową firmą musiałbym podpisać jakieś papiery na ten miesiąc (b2b i kara umowna za konkurencję), to w obecnej firmie mam UoP, gdzie też mam zakaz konkurencji.

I co firma może mi zrobić, jeśli ten zakaz z UoP złamię? Zwolnią mnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#praca #pracbaza #pracait #prawo #pytanie #pytaniedoeksperta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
-W zależności od tego co masz dokładnie zapisane to jeśli masz określoną karę, mogą ją egzekwować.
-Jeśli nie masz określonej to na zasadach ogólnych
-W umowie powinien być zapis o wynagrodzeniu, które jest przeznaczane na opłacenie Ci zakazu konkurencji. Jeśli nie ma takiego zapisu to nic CI w zasadzie nie mogą zrobić
-W sądzie musieliby Ci udowodnić, czy ta praca, którą zacząłeś powoduje dla nich jakieś szkody i stanowi naruszenie zakazu konkurencji.