Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy postępuje źle? Jestem w długim związki (6 lat) z narzeczoną. Ja mam 29 lat, ona 33. Mam mieszkanie 2 pokoje we Wrocławiu (własnościowe)). Planuje dobrać kredyt, sprzedać te mieszkanie i kupić 3 (dla mnie to nie problem). Problem w tym, że nie potrafię zrozumieć partnerki. Od roku naciskam ją na dziecko, mimo że powtarza że chce mieć i co chwile przekłada dany termin starań. Cały czas mówiła, że musi mieć lepszą pracę, tu to tu tamto. Teraz znalazła dobrą pracę, umowę nieokreślony czas. Jest chyba gorzej, bo teraz wydaje mi się że nie chce dziecka, bo chce popracować jeszcze w tej pracy! Wkurzyłem się i postanowiłem dać jej ultimatum, do końca stycznia chciałbym żebyśmy w końcu się starali, bo bardzo pragnę zostać rodzicem. Wodzi mnie już chyba tak ponad rok :( Przyrzekaliśmy sobie, że oboje chcemy rodzinę i zawsze to podtrzymywaliśmy. Czy jestem skończonym chamem, jak stawiam jej już ultimatum, że jak nie będzie chciała założyć rodziny w najbliższym czasie, to rezygnuje chyba ze wszystkiego, nie wiem jak się zachowam ale na pewno nie będę dawał jej ani grosza, wszystko będę wydawał na swoje hobby, nie przejmował się nią (Czy to jest chamskie w tej sytuacji??) Mimo że ją kocham to chyba mam inny światopogląd :( Mamy wszystko co potrzeba. Jak byście zareagowali w sytuacji gdy ktoś Was tak wodzi za nos? To nie jest niestety blacha sprawa i chyba zrozumieją ją tylko co niektórzy? Nie da się mieć dwóch poglądów na tą sprawę i żyć razem... Cały czas mówi że mnie kocha, że chce i w zyciu ze mnie nie zrezygnuje. Musiałem się wyżalic...

#dzieci #zwiazki #rozowepaski #kiciochpyta #partnerka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: z doświadczenia wiem, że nigdy nie jest dobry czas, a potem człowiek sobie uświadamia, że jakby to zrobił wcześniej to byłoby o wiele lepiej/łatwiej.
Z drugiej strony zbyt duży nacisk też będzie zły, bo to ona musi dojść do tej decyzji. Jeśli ulegnie presji to pierwsze miesiące macierzyństwa, które nie są kolorowe mogą sprawić, że nabawi się dość ciężkiej depresji, bo jednak "ona jeszcze nie chciała/ nie była gotowa".
  • Odpowiedz
Od roku naciskam ją na dziecko


@mirko_anonim: zdanie klucz. Naciskasz ją. To nie jest wspólna, przemyślana decyzja, tylko ty ją na niej wymuszasz, zakładam że szantażem emocjonalnym, a ona nie chce Cię stracić bo Cię kocha, ale boi się przyznać że nie jest gotowa. Może będzie za 2 lata, może nigdy, ale Twoje zachowanie na pewno ją od Ciebie oddala.

Czy jestem skończonym
  • Odpowiedz
. Poza tym, że kobiety wybierające młodszych partnerów bywają "nie-teges


@kosmita: a jak biorą starszych to mają daddy issues xD. Zawsze coś się znajdzie na te GŁUPIE BABY xD

Btw nie dziwię się lasce, chcesz być w ciąży w kraju z przywilejami aborcyjnymi na poziomie jakiegoś Salwadoru xD? Ryzykować nawet śmiercią z powodu uszkodzeń płodu? Może tobie przystawimy pistolet do głowy, który przy wytrysku z jakimś tam rachunkiem prawdopodobieństwa może
  • Odpowiedz
a jak biorą starszych to mają daddy issues


@Iskaryota: jeśli w wieku swoich ojców to owszem, choć niektóre robią to po prostu dla kasy.

BTW Faceci też mają daddy issues..i mommy
  • Odpowiedz
@kosmita:

jeśli w wieku swoich ojców to owszem, choć niektóre robią to po prostu dla kasy.


Czemu od razu w wieku ojców? W podanym przykładzie jest ledwo 4 lata różnicy, a Ty napisałeś, że koleś szuka mamusi xd
  • Odpowiedz
@Rampararampamm: do czego zmierzasz?
Op ma zbiór wielu cech maminsynka, napisałem to wyżej. Jest z partnerką o kilka lat starszą od siebie, którą opisał jako kontrolującą ich relację. Potrzebujesz coś więcej żeby widzieć charakter tej relacji?
  • Odpowiedz
Czemu od razu w wieku ojców? W podanym przykładzie jest ledwo 4 lata różnicy, a Ty napisałeś, że koleś szuka mamusi xd


@Rampararampamm: i jeszcze jedno. Jedno napisałem o kobietach, drugie o facetach. Przekręciłaś moją wypowiedź celowo.. co kończy naszą wymianę komentarzy. Manipuluj kimś innym.
  • Odpowiedz