Wpis z mikrobloga

Co należy rozumieć przez "trzeba umieć sprzedać się" na rozmowie o pracę, tzn. pokazać czemu ktoś miałby Cię zatrudnić.


@interpenetrate: to, że niektórzy mają tak dobrą bajerkę, że potrafią się dostać wszędzie, nawet nie mając kwalifikacji. Spotkałem się w życiu z ludźmi, którzy na rozmowach wymiatali, a później dopiero wychodziło, że mają wywalone na pracę i niczego nie potrafią.
  • Odpowiedz
@goferek: no właśnie, umiejętność żeby dobrze kręcić. I laskę zakrecisz, i na rozmowę się dostaniesz i biznesy będziesz prowadził ehh
No i co z takimi cwaniakami robili potem?

Na czym polegała ta bajerka?
  • Odpowiedz
No i co z takimi cwaniakami robili potem?


@interpenetrate: zwykle taki ludziom udaje się przetrwać albo idą do następnej roboty i tak się kręci. Jeśli chodzi o rozwiązanie UOP ze strony pracodawcy, to jest jednak pewnego rodzaju wyzwanie i nie każdy pracodawca się chce z tym mierzyć, więc często trzymają takich darmozjadów mimo wszystko.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: potrafisz się dobrze zaprezentować, robisz dobre pierwsze wrażenie. Kiedyś słyszałem takie porównanie między absolwentami UW (uniwersytet) a SGH (uczelnia biznesowa). Ci pierwsi nie było zbyt pewni siebie na rozmowach rekrutacyjnych, pomimo zazwyczaj większej wiedzy, natomiast Ci drudzy wchodzili „z buta” na rozmowę i potrafili się sprzedać. Zgaduj kto zazwyczaj dostawał prace ;))
  • Odpowiedz
@interpenetrate: to że np nigdy nie widziałeś na oczy kubernetesa albo używałeś raz czy dwa w robocie jakieś wgranie obrazu i tyle, a masz słabe CV - odpalasz 20h kurs z Kubernetesa i kujesz na pamięć różne komendy/typowe problemy + jak je rozwiązać - to potem na rozmowie mówisz, że jesteś ekspertem od kubernetesa i roziwązałeś takie i takie problemy w taki i taki sposob ( ͡°( ͡
  • Odpowiedz
@interpenetrate: ale co pretensje do mnie, to nie ja wymyślałem zasady

Z drugiej strony pomyśl tak - oni ci powiedzą pewnie, że będziesz pracował w nowych technologiach z dobrym kodem, a trafisz do jakiegoś gówna java 8/11 zamiast 17/21, brak unit testów, integracyjnych, dokumentacji itd ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

obie strony
  • Odpowiedz
krótko mówiąc można też ze sklepu kraść jak nie złapią albo na podatkach oszukiwać itp


@interpenetrate: ale umiejętność dobrego zaprezentowania się to nie jest nic złego. Przecież to wcale nie znaczy że masz oszukiwać, tylko zaprezentować się w najlepszy możliwy sposób.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: dobra modulacja głosu, energia, pokazywanie że dobrze się wpasujesz w młody i dynamiczny zespół (będziesz z---------ł), dobry ubiór i wygląd, chęć pracy stacjonarnej, zgodzenie się na pracę za darmo przez kilka tygodni bo taki pewny jesteś swojej umiejętności, czytanie postów firmy na linkedin, zaznajomienie się z historią i klientami firmy, jak spółka zoo zapoznanie się z raportami finansowymi, humor, pokazanie się że fajnie się będzie z Tobą pracowało i
  • Odpowiedz