Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali ktoś znający się na Fusion 360? Muszę coś w tym programie zrobić na obiekcie zaimportowanym z innego programu (Design Spark Mechanical). Z DSM eksportuję STL, tego mogę zaciągnąć do F360. Problem jest taki, że zaimportowana bryła choć gabaryty i obrys ma jak trzeba, nie jest już prostą bryłą, a jakimś popierdzielonym zestawem trójkątów. Czy da się to jakoś "wyczyścić", przeprowadzić jakąś konsolidację?
O łopatologię proszę, F360 znam bardzo słabo.

#cad #fusion360
Jarek_P - Czy jest na sali ktoś znający się na Fusion 360? Muszę coś w tym programie ...

źródło: 2023-11-23_14h51_13

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@shogun789: dobra, panu dziękujemy i czarnalista żebym kiedyś ja tobie przez pomyłkę w czymś nie pomógł. Czy jest na sali ktoś, kto faktycznie pomoże?
  • Odpowiedz
  • 0
@Andr3v: step jest, ale niestety nieaktywny, pewnie tylko w licencyjnej wersji. Mam jeszcze możliwość zapisu całego projektu w formacje obj, zaraz przetestuję.
[edit] przetestowane, dokładnie taka sama sieczka na ekranie po imporcie do F360
  • Odpowiedz
  • 0
@Andr3v: w międzyczasie znalazłem góglem jakieś tutki, jak do F360 importować STLe, rzecz wygląda na wystarczająco popieprzoną, by potrzebną mi bryłę narysować na piechotę od zera, bo chyba będzie szybciej.
Szkoda, że nie ma jakiejś prostej drogi, DSM uwielbiam, bo nie ma chyba drugiego tak intuicyjnego i tak "szybkiego" przy prostych grafikach darmowego programu do grafiki 3D, niestety ma swoje ograniczenia i czasem jest potrzeba, by coś, co już mam w
  • Odpowiedz