Wpis z mikrobloga

Hej :) od jakiegoś czasu męczyła mnie ta loteria znanego youtubera buddy i jak się taka loteria ma do zwykłych loterii liczbowych np lotto. Policzyłem i chciałem podzielić się wynikami :)

Moim osobistym zdaniem jedyny problem związany z tą loterią to nie ustalenie maksymalnej ilości losów. Oczywiście porównując do lotto przy dużych kumulacjach również dużo osób kupuje losy i nagrody się dzielą, co wpływa na wartość oczekiwaną. Jedyna różnica jest psychologiczna, gdzie tutaj wydaje mi się, że ludzie przecieniają swoją szansę na wygraną w porównaniu do lotto.. no ale co zrobisz. Mam nadzieje że organizatorzy po loterii pochwala się wynikami, to bedzie ciekawe :)

W skrócie, lotto daje około 4-7 razy wyższą wartosc oczekiwaną niż loteria 7aut.pl

#budda #youtube #polskiyoutube #lotto #statystyka #7aut
quizonmyface - Hej :) od jakiegoś czasu męczyła mnie ta loteria znanego youtubera bud...

źródło: 8219B4E2-98EB-47EF-BCBD-ED2185E2C6B6

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@quizonmyface: jest plus kupienia losu u buddy, tzn wspierasz gościa co robi dosyć fajny content.
+Jakieś ziomki co akurat również się tym jarali dostaną autka.
Ale rzeczywiście dosyć sporo na tym zarabiają, chociaż wszystkie te filmiki co robią raczej dużo ich kosztuje.
No ale 39 zł to teraz nawet burger więcej kosztuje
  • Odpowiedz
  • 0
@Wardegas: nie przeczę, ale jednak to są dwa różne motywy:
-chęć wsparcia,
-chęć wygrania w loterii.
I wydaje mi się że inne odczucia ma grający w lotto a w tej loterii (przecenia szanse wygranej). Co wynika z tego jak ta loteria jest przedstawiana, jak żyje w mediach społecznościowych etc. A to już ktoś może uznać za nieetyczne, a nawet niezgodne z prawem.
Szczerze to gdyby taki Budda się ostro obłowił
  • Odpowiedz