Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zacząłem oglądać Archiwum X, bo jedyne z czego to kojarzyłem to za dzieciaka, że już miałem pełne majty jak tylko intro leciało xD

Obejrzałem dopiero 2 sezony (50 odcinków) i jestem megapozytywnie zaskoczony, głównie ze względu na to, że obecne nowe seriale stały się dosyć męczące, bo jadą jednym i tym samym schemacie. RUCHANIE SEX PLOT TWIST NA KONIEC ODCINKA KREW FLAKI #!$%@? #!$%@?, wszyscy bohaterowie to schematyczne kalki powtarzane po sobie

Archiwum X się przy tym wydaje bardzo spokojny, jest motyw przewodni całego serialu, ale pojawia się on raz na kilka odcinków, a tak to większość epizodów to osobna historia jakiegoś potworka czy innego niewytłumaczalnego zjawiska. Mimo, że lubię Grę o Tron (pierwsze sezony) czy The Boys to miło usiąść do luźnego serialu, bez zbędnego pompatyzmu, tylko sama dobra rozrywka xD

Z czystym sercem polecam

#archiwumx #xfiles #seriale
yahoomlody - Jakiś czas temu zacząłem oglądać Archiwum X, bo jedyne z czego to kojarz...

źródło: 92134e543b7ee181e5e1da39f1e544ca

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@yahoomlody to ja ostatnio włączyłam sobie tez jako powrót do dzieciństwa i po 2 odcinkach wymiękłam. Taki naiwny i właśnie przewidywalny a postacie płytkie. Może to się potem rozkręca, ale te dwa odcinki mnie zawiodły strasznie, lepiej to wspominałam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jedyny plus to faktycznie brak seksu. Rzygam już tymi serialami pełnymi nagości i ruchania, mi to do szczęścia nie jest potrzebne.
  • Odpowiedz
Miałem bardzo podobne wrażenia, ostatnio nadrabiałem i szczerze to niesamowite jak "świeży" wydaje się ten serial.

Oglądając czułem jak na kolejce górskiej bo cały czas kreatywność wylewa się z ekranu i scenarzyści ostro kombinują by motyw "dwaj agenci przyjeżdżają na zadupie gdzie dzieją sie dziwne rzeczy" caly czas zaskakiwał i bawił się własną formą. Do tego serial nie bierze sie zbyt serio (co nie znaczy ze nie ma w nim ciężkich motywów
  • Odpowiedz
@yahoomlody: w ogóle bardzo bałem się ze ten serial wpadnie we własną kliszę. Wiele klasyków źle się oglada bo często są przyćmiewane przez swoje własne "klony", a ciągle nawiązania w innych produkcjach niszczą odbiór oryginału (dzisiaj oglądając intro Odysei kosmicznej nie poczujemy nic z tego co oryginalnie czuli ludzie którzy widzieli to po raz pierwszy w kinie).

Jednak jakimś cudem poza ogólnym schematem "2 agenci/las/ufo" wydarzenia, postaci czy twisty fabularne z
  • Odpowiedz
@yahoomlody: oglądałem za dzieciaka, ale trochę się bałem :) później w 2007 siadłem z żoną i wciągnęliśmy cały (praktycznie co dzień jeden przed snem :) )
Z potworkami to jeszcze kiedyś oglądaliśmy "Supernatural", ale po kilku sezonach się znudziło.
Najlepiej wspominam "Miasteczko Twin Peaks". Mega klimat.
  • Odpowiedz
@yahoomlody: oglądałeś supernatural? o wiele nowasza produkcja ale prowadzona w sposób jaki opisałeś. polecam jesli jeszcze nie widziales jeszcze gwiezdne wrota atlantyda,
  • Odpowiedz
@yahoomlody młody dalej bał do lasu chodzić po odcinku o leśnych ludach a jak facet zjadał grubym babom tkankę tłuszczową to mało się nie porzygał ༎ຶ⁠⁠༎ຶ piękne czasy.
  • Odpowiedz
@yahoomlody Poczekaj jak dojdziesz do odcinka, gdzie zdeformowani bracia zabójcy ru.ają swoją matkę kadłubka, którą trzymają pod łóżkiem. Znowu będziesz obsrany na intro.
  • Odpowiedz