Wpis z mikrobloga

Wczoraj po raz pierwszy byłam na siłowni. Było trochę strasznie i bardzo krępująco. Brak obycia z maszynami i totalny brak gracji, tak że koniec niektórych ćwiczeń słyszeli chyba wszyscy w promieniu kilometra ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście dzisiaj wszystko mnie boli. Czy są jakieś sposoby, triki, może witaminy, żeby przeciwdziałać zakwasom?

#odchudzanie #sport #silownia
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@cynamonowazaslona: oj zimna woda aktualnie nie przejdzie :D ale wrzący prysznic też dał radę. Jest o wiele lepiej.
Rolować się nie mam na razie czym. Może z czasem zainwestuję, jeśli ten stan będzie się dłużej utrzymywać.
  • Odpowiedz
@Sasanka9: pierwsze to ilość serii, a drugie to ilość powtórzeń. Zależy trochę od wybranego ćwiczenia, ale taki strength maxing to dobrać takie obciążenie, by wyciągnąć 2 serie po 4 powtórzenia i nie mieć siły na więcej. Wtedy najmocniej pompujesz, ale odradzam takie coś 90% ludziom. Tobie na start, radzę tak dobrać obciążenia, byś mogła zrobić 5 serii po 10 i ani więcej (bo powinnaś na tyle być zmęczona że więcej
  • Odpowiedz
  • 1
@WhitePill4All: ooo dziękuję za profesjonalne wyjaśnienia. O rozgrzewce oczywiście zapomniałam, ale następnym razem będę pamiętać. To, co piszesz wygląda skomplikowanie, to na pewno nie mój poziom - jeszcze :) Na razie chodzę na godziny "dla kobiet", jest tam instruktorka, która ustawia obciążenie, mi się udało poćwiczyć na 10 sprzętach po dwie kolejki.
  • Odpowiedz